Balık Avı ve Amatör Balıkçılık

Balık Avı ve Amatör Balıkçılık (http://www.oltacilar.com/index.php)
-   Tatlı Su Av Teknikleri (http://www.oltacilar.com/forumdisplay.php?f=85)
-   -   Bot hakkında yardım (http://www.oltacilar.com/showthread.php?t=10154)

gökhan 04.01.12 15:23

Bot hakkında yardım

[B][/B]ankarada bulunan göllerde 2 en fazla 3 kişi için elektirikli bot almak istiyorum. arabam hatcbak olduğu için motorun ve botun ebadı çok önemli.bu işler hep paraya bakıyor malum ben bütçe olarak 1200-1400 lira gibi düşünüyorum. birde aliminyum veya ızgara tabanın montesi zor olduğu için hava tabanlı almak istiyorum. kullandığınız, bildiğiniz bot ve motorları paylaşırsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.(tavsiye ederken bütçeyi aşan modelleride yazarsanız başka arkadaşlara faydamız olur)

shatin 04.01.12 16:52

Izgara ahşap veya ızgara aleminyum tabanlı botlara bakmanızı tavsiye ederim. şişme tabablı bot alırsanız pişman olursunuz benden söylemesi.
Bende klobri 260 ızgara ahşap tabanlı bot var. 2 kişi avlanıyoruz biraz küçük ama işimizi gayet iyi görüyor.
Taşıma konusuna gelince 24kg. ağırlığında arabamın arka koltuklarında akülü motor ve akü ile beraber taşıyabiliyorum.
Kurulumu 20dk
3kişi düşünüyorsanız daha büyük modellere bakmalısınız ama o zamanda taşıma sıkıntısı olucaktır.

gökhan 04.01.12 21:19

[QUOTE=shatin;309497]Izgara ahşap veya ızgara aleminyum tabanlı botlara bakmanızı tavsiye ederim. şişme tabablı bot alırsanız pişman olursunuz benden söylemesi.
Bende klobri 260 ızgara ahşap tabanlı bot var. 2 kişi avlanıyoruz biraz küçük ama işimizi gayet iyi görüyor.
Taşıma konusuna gelince 24kg. ağırlığında arabamın arka koltuklarında akülü motor ve akü ile beraber taşıyabiliyorum.
Kurulumu 20dk
3kişi düşünüyorsanız daha büyük modellere bakmalısınız ama o zamanda taşıma sıkıntısı olucaktır.[/QUOTE]

çok sağol

Esox06 05.01.12 17:08

Bot Hakkında Yardım

Gökhan arkadaşim öncelikle sana ve diğer arkadaşlarıma selam.Bot için yardım yazmişsin ;tabiki bu işte para çok önemli ama çok paraya çok kaliteli diye birşey yok yapman gereken biraz araştirmak Ben geçtiğimiz yıl NİSAN ayında bir bot aldım lakin ondan önce cok uyduruk bir botumuz vardı korkudan binemiyordum ve cesaretimi topladim ekip arkadaşlarimla hemfikir oldum ve birazda araştirma sonucu botumu buldum ve aldim memnunmuyum cok .
Sana yardıma gelince alacağin botun denyesi bence en önemlisi sonrasinda kaç bölümden şişiyor , aparatları küreği çapası pompası tamir kiti tabanı ahşap veya aleminyum ise eksiksiz olması bunlara dikkat etmen çoğu bot firmasi yanında sadece küreği ve pompası başkada birşey vermiyor ama benim aldigim bot can yeleğine kadar yolladı reklam vs yapmamak için yazmıyorum dediklerimi araştir bu konu hakkında daha çok bilgiye sahip abilerim kardeşlerim vardır istersen onlarında fikirlerini alderim son bir not Bota bindiğinde güven hissetmiyorsan o bota binme ve bu nitelikte bir bot al saygılar sunarım şimdiden hayırlı olsun .

Musa ERCİYAS 05.01.12 18:04

Gökhan kardeşim 2.60 tahta tabanlı bir bot iki kişilik sana yeter üç yada dört bölmeli bot denye kalınlıgınıda bi bak kalın ise iyidir saygılar fiyat ise kesenn azını açacaksın kardeşim can taşıyacak ucuz etin yahnisi iyi olmaz derim saygılar..:D:D

Hakkı HARMANCIK 05.01.12 19:37

Quicksilver 240 Air-Deck fiyat olarak bahsettiğin limitlerin iki katı kadar üzerinde biliyorum ama Musa abinin dediği gibi can taşıyacak bunun ücreti olmaz.Biraz daha sabret almışken bir sefer al derim.5. sene garanti veriyorlar.

gökhan 06.01.12 21:19

[QUOTE=Esox06;309568]Gökhan arkadaşim öncelikle sana ve diğer arkadaşlarıma selam.Bot için yardım yazmişsin ;tabiki bu işte para çok önemli ama çok paraya çok kaliteli diye birşey yok yapman gereken biraz araştirmak Ben geçtiğimiz yıl NİSAN ayında bir bot aldım lakin ondan önce cok uyduruk bir botumuz vardı korkudan binemiyordum ve cesaretimi topladim ekip arkadaşlarimla hemfikir oldum ve birazda araştirma sonucu botumu buldum ve aldim memnunmuyum cok .
Sana yardıma gelince alacağin botun denyesi bence en önemlisi sonrasinda kaç bölümden şişiyor , aparatları küreği çapası pompası tamir kiti tabanı ahşap veya aleminyum ise eksiksiz olması bunlara dikkat etmen çoğu bot firmasi yanında sadece küreği ve pompası başkada birşey vermiyor ama benim aldigim bot can yeleğine kadar yolladı reklam vs yapmamak için yazmıyorum dediklerimi araştir bu konu hakkında daha çok bilgiye sahip abilerim kardeşlerim vardır istersen onlarında fikirlerini alderim son bir not Bota bindiğinde güven hissetmiyorsan o bota binme ve bu nitelikte bir bot al saygılar sunarım şimdiden hayırlı olsun .[/QUOTE]

çok sağol sizin memnun olduğunuz botun markasını yazarmısın,zaten aynı yerlerde aynı avda kullanılacak(site verecekseniz özelden olursa reklam vb. olmaz.)

gökhan 06.01.12 21:20

[QUOTE=musa66;309574]Gökhan kardeşim 2.60 tahta tabanlı bir bot iki kişilik sana yeter üç yada dört bölmeli bot denye kalınlıgınıda bi bak kalın ise iyidir saygılar fiyat ise kesenn azını açacaksın kardeşim can taşıyacak ucuz etin yahnisi iyi olmaz derim saygılar..:D:D[/QUOTE]

çok sağol abi.

gökhan 06.01.12 21:21

[QUOTE=Hakkı Harmancık;309590]Quicksilver 240 Air-Deck fiyat olarak bahsettiğin limitlerin iki katı kadar üzerinde biliyorum ama Musa abinin dediği gibi can taşıyacak bunun ücreti olmaz.Biraz daha sabret almışken bir sefer al derim.5. sene garanti veriyorlar.[/QUOTE]

abi doğru diyorsunuz sağolun

Kamil Metin 06.01.12 22:33

gökhan bende alacam, biraz araştırdım rus botu düşünüyorum,
alacaksan kesinlikle dört noktadan şişen botlardan düşün derim,altı medefe veye aliminyum düşün,
altında dalga kıran olduğu için daha sağlıklı ve daha güvenli yoksa en ufak dalgada ters döner.

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:44.