Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık SAĞLIK ve İLK YARDIM Genel Sağlık

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Genel Sağlık Sağlık hakkında genel bilgiler.

Seçenekler Stil
Alt 15.04.08, 16:52   #1
sazan58
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Nasıl Kanser Olunur ?

YORUMSUZ

NASIL KANSER OLUNUR?

'Gercekleri aciklarsam Turkiye sarsilir' diyen Prof. Topuz, oyle seyler soyledi ki; goz gore gore kanser oluyoruz... 'Gercekleri anlatirsam Turkiye sarsilir'

Prof. Dr. Erkan Topuz, yine herkesi ekran basina kilitleyen aciklamalar yapti...

Esra Ceyhan'in Kanal D'deki programina konuk olan I.U. Onkoloji Enstitusu Direktoru Prof. Dr. Erkan Topuz, yine herkesi ekran basina kilitleyen aciklamalar yapti.

Topuz, kanserle mucadelenin anne karninda basladigina dikkat cekerek hamile kadinlarin ve bebek sahibi insanlarin evde dikkat etmeleri gereken noktalari anlatti.

Erkan Topuz, bulasik deterjanlarindan, halilarin temizligine kadar cok onemli ayrintilardan bahsetti. 'Benim mucadelem bu yastan sonra halkimizi kanserden korumaktir. Kanser tedavisi sonra geliyor. Bir korunma bin tedaviden evladir.

Bunlari ilk defa duyuyorsunuz ama gercek bunlar. Ben bunlari kendimi bu ise adadigim icin anlatiyorum. Bu anlattiklarimi Turkiye ilk defa duyuyor. Belki dunyada da cok az duyan vardir' diyen Prof. Dr. Erkan Topuz, herkesi sasirtan aciklamalar yapti.

'Ben gercekleri anlatiyorum. Ama cok fazla anlatmiyorum cunku her sey sarsilabilir Turkiye'de' diyen Topuz'un sarsici aciklamalari soyle:

-Evde sokakta giydigimiz ayakkabilarla dolasmamalilar. Eger evde ayakkabi ile geziyorsak disaridan geldigimiz ayakkabilari cikartip baska bir ayakkabi giymeliler. Cunku disaridan giydigimiz ayakkabi ile eve soktugumuz pestisitler kanserin en onemli sebeplerinden bir tanesidir.

(Pestisit: Tarim urunleri, kimyasallar, egzozdan cikan gazlar vs.)

-Kanserle mucadele anne karninda basliyor. Anne adaylari asiri miktarda vitamin almaktan kacinsinlar. Cunku bilincsizce alininca vitaminin icindeki kobalt, bazi asiri miktarda minareller... Doktor bir tane yut diyordur ama cocuk gelissin diye bir kac tane yutuyorlar. Bu cocukta birikime sebep olabilir ve kansere neden olabilir.

-Gokkusaginin 7 rengini, ne buluyorlarsa, hepsinden gunde en azindan 3-5 tane yesinler. Her bir renkte bir seyler var.

-Kirmizi et alsinlar gebeler haftada 2 kere. Ozellikle balikla beslensinler. Saglikli bir insanin kansere yakalanmamasi icin, bebegin daha anne rahmindeyken vucudunun direncinin artmasi ve zehirleri alarak bagisiklik sisteminin bozulmamasi lazim.

-En tehlikeli yer halidir. Hali butun pestisitleri tutar. Bu nedenle halilarin temizligine dikkat ediniz. Kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Sirkeli su ile silin.

-Deterjan kullaninca muhakkak eldiven kullanin. Plastik eldiven kullanmayin, icine izci eldiveni giyin. Cunku deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alindigi takdirde kronik olarak kanserojendir. (Izci eldiveni: Pamuk eldiven)

-Bulasik makinasinda kullandiginiz deterjan da petrol urunudur, kanserojendir. Ne kadar yikarsa yikansin kalintilar kalabilir. Eger sagliginizi dusunuyorsaniz cikardiginiz bulasiklari sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.

-Her turlu deterjandan kaciniz. Devamli olarak zeytinyagi ve defne sabununu seciniz. Ellerinizi, vucudunuzu hakiki zeytinyag, defne veya fistik yagindan yapilan hakiki sabunlar da secilebilir. Bunlari ornek olarak soyluyorum. Deterjandan kaciyoruz ve cok asiri miktarda suyla duruluyoruz.

-Beyaz olan her turlu ic camasirinizi muhakkak yeni aldiginizda en az 2 kere kaynatiniz. Cunku bunlar beyazlatilmak icin kanserojen maddelerle yikaniyor.

-Oda spreyleri dogrudan dogruya petrol menseli. Zehiri soluyorsunuz. Akcigerinize geciyor ve dolayli olarak bagisiklik sisteminizi bozuyor.

-Sebzeleri mevsiminde dondurup saklamakta fayda var. Yalniz bir kez cozulunce onu muhakkak pisirin. Mikro dalgada bir kere isitin. Ateste isittiklarimizda ise bir kere isitiniz. Cunku bir dahaki sefere degeri olur. DNA'yi bozar. DNA kirilmasi da kanserojene yol acar.

-Radyasyon kronik olarak kansere en cok yaklastiran faktorlerden biridir. Televizyondan cok uzak duralim.

-Cocuklariniza haftada 2 kez balik corbasi icirin ama icine zerdecal koymak suretiyle. Sogan, sarimsak ve o mevsimin sebzesiyle yapmalisiz. Cocuk anne karnindayken bu terbiyeyi almaya baslamali.

-Gebeler haftada 1 kilo balik tuketmeli. Bu miktarin uzerinde balik tuketilmesine karsiyiz. Cunku en steril balikta bile az civarda civa vardir. Bu baliklar dip baliklari olmamali. Somon veya yuzey baligi, Akdeniz, Ege baligi olmali. Marmara'nin dip baliklarini lutfen tuketmeyiniz.

-Kanola yagi kizartma icin en uygun yagdir. Onun disinda birinci secenegimiz zeytinyagdir. Memleketimizin iftihar edebilecegi yagdir. Findikyagi da tercih edilebilir.

-Cocuklarimiz fastfood turu yiyecekleri 15 gunde bir yiyebilirler. Ama haftada 3 kez yedikleri takdirde beyin tumorlerinde, lenfomalarda ve losemilerde 3 kat artis gozukecektir. Cocuklarimiza arada bir verebiliriz. Ama disaridaki yiyeceklerin nasil kizartildigini bilmiyorsunuz. Ona gore hareket edin.

-Cocuklara meyve ve yogurdu bol yedirelim. Ancak yogurdu prebiyotik ve ev yogurdu olarak kullanalim. Yogurdunuzu evde yapin. Peynir ve cokelek fazla miktarda yiyin. Keci peyniri cok faydalidir.

-Cocuklarimizi beyaz un, beyaz seker ve tuzdan koruyalim.

-Belki tuzcular uzulecekler ama Konya'ya akan kanalizasyonlar ve kirletici sularla, Turkiye'nin en buyuk tuzunu karsilayan Tuz Golu'muz maalesef torbalarin icinde cok iyi steril edilmedikleri takdirde bize kanseri ufak ufak tasiyorlar. Bu nedenle kaya tuzunu tercih edin. Yani tursu kurdugunuz tuzu cekin ve cok az miktarda kullanin. Cunku tuz da kanserojendir.

-Amerika'daki cocuklarin tombul olmasinin sebebi her seye seker katmalaridir. Ucuz beslenmedir.

-En faydali gidalardan birisi cevizdir. Daha sonra findik ve bademdir. Aycicegi acik alin. Islemden gecmemis olacak, kavurup yiyebilirsiniz. Ama findik, ceviz gibi yiyecekleri kabuklu alin. Cunku icine boceklenmesin diye ilac sikilmaktadir. Sonsuz faydalari olan yiyeceklerdir. Gunde bir avuc muhakkak tuketiniz.

-Elma dunyanin en faydali gidalarindan birisidir.

-Plastik, bakir, aluminyum kap kullanilmamali. Porselen, cam ve celik kullanin. Meyveleri de bu tur kaplarda yikayin. Bunlarin icine litresine gore 9-10 corba kasigi elma sirkesi atin. Asagi yukari yarim saat bekletin. Sonra tekrar yikamayin. Tekrar mikrop alir.

-Meyvelerin uzerine parlak gorunmesi icin mum suruluyor. Bunlari hakiki zeytinyagli sabundan gecirdikten sonra elma sirkeli sudan gecirin. Ya da elma sirkesi ile ovun. Meyveyi kabuguyla tuketin eger sterilse.

-Lahana, marul gibi yiyeceklerin ilk dort kabugunu cope atin. Istediginiz kadar yikayin bunlarin uzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz. Caresi yok.

-3 ayda bir suyunuzu degistirin. Cok muhtesem sularimiz var ama ne olursa olsun tabiati rezil ediyoruz. Satin aldigimiz sularda az miktarda da olsa kanserojen dozlar karisabilir. Bunlar kontrollu sular ama 3 ayda bir degistirmek gerekiyor.

-Plastik her yerde zehir. Plastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir sey... Ben ona girmiyorum bu lafi soylersem yer yerinden oynar. Bu plastikler ev yapimina girdiler. Dogrudan dogruya insaat malzemesi olarak kullaniyorlar. Cok bilincli olun, cok iyi markalar kullanin. Bunlari soylemem demek Turk ekonomisiyle oynamam demek. Ben insanlara kendimi adadim, onun icin kimseden korkmuyorum acik acik soyluyorum.

-Meyva suyu yerine posasiyla tuketin. Biz kanserli hastalara suyunu veriyoruz. Meyve suyuna gecmeyen cok madde posada kaliyor. Bu sekilde kolon ve migde kanserinden korunmus oluyorsunuz.

-Bakir, ozellikle beyin tumorlerinde on plana cikiyor. Cok iyi kalayli olursa bu etki azaliyor. Ama kulaginiza bakir kupe bile takmayin.

-Cocuklarimizi yesil plastik sahalarda oynatmayiniz. Plastik cimenler sentetiktir ve kanserojen madde alabilirler.

-Havuzlarin iyi temizlenmesine dikkat ediniz. Ozonla temizlemek en fazladir. Asiri klorluysa yine kansere hazirlik yapiyorsunuz spor yerine.

-Butun beyazlaticilardan kaciniz. Cocuklarimizin kullandigi o piril piril bembeyaz defterler klorla temizleniyorlar. Bunlarla temizlenmemis defter kullansinlar. Kullandiklari boyalarda da kanserojen etkisi vardir.

KANSER DALGA DALGA GELIYOR

Prof. Dr. Erkan Topuz, verdigi su carpici bilgi ise kanserin boyutlarini acikca ortaya koymaktaydi: 'Kanser dalga dalga geliyor. 2020 yilinda 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama eger bunlari yaparsak belki bunu 15 milyona indirebiliriz. O yuzden gozumuzu acalim. Bu is cocukluktan basliyor. Cocuklarimiza bu terbiyeyi vermek zorundayiz. Ailedeki cocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa cocuk da onu yer.'

Erkan Topuz, yaptigi aciklamalar nedeniyle bir takim sektorleri zor duruma soktugu elestirileri icin ise, 'Benim icin insan sagligi birinci plandadir. Ekonomi ikinci plandadir. Bir insanin kanser olmasi durumunda devlete ve millete verdigi zarar milyarlarca dolardir.

O yuzden dikkatli oldugunuz takdirde ekonomiye de katkiniz olur. Aslinda ben bunlari anlatarak Turkiye'nin ekonomisini de kurtariyorum farkinda degiller' diye konustu.

Facebook'ta Paylaş
Alt 15.04.08, 17:42   #2
ilhan kurtuldu

ilhan kurtuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: İlhan KURTULDU
Memleket:Kocaeli-Derince
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
ilhan kurtuldu will become famous soon enoughilhan kurtuldu will become famous soon enough
emeğine sağlık şeref abi..hemen bir print alıp asıyorum buzdolabına

ilhan kurtuldu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.04.08, 23:34   #3
aliterzi_06
Üye

aliterzi_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Ali TERZİ
Memleket:ANKARA
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: Yayın 8,350 - Turna 12,250
Referans:
aliterzi_06 will become famous soon enoughaliterzi_06 will become famous soon enough
Sağlık herşeyden önemlidir...
Emeğine ve ellerine sağlık Şeref abi...
Paylaşımın için teşekkürler abiciğim...

aliterzi_06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.04.08, 23:49   #4
m_master
Üye

m_master - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: H Şinasi BİRER
Memleket:Antalya
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: Kendim kadar kuzu tutmayı düşünüyorum ;-)
Referans:
m_master will become famous soon enoughm_master will become famous soon enough
Evet abicim ellerine sağlık ..
Bizde devam hormonlu biber ve domates yemeğe hala
sonumuzu Allah bilir

m_master isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.04.08, 00:24   #5
FedeRaL

FedeRaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Akın
Memleket:Tokat
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: www.oltacilar.com Dostluğu :)
Referans:
FedeRaL will become famous soon enoughFedeRaL will become famous soon enough
Abi bilgiler için çok sağol. Sitedeki herkesten ricam bu konuyu ARKADAŞIMADA GÖNDER sistemini kullanarak tanıdıklarına yollasınlar. Çok yararlı bir bilgi ve belki birilerine faydası olabilir. Saygılarımla...

FedeRaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.04.08, 00:59   #6
H.Cahit ÇİÇEK

H.Cahit ÇİÇEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: H.Cahit ÇİÇEK
Memleket:B U R S A / Osmangazi
En İyi Avı: www.oltacilar.com Dostluğu
Referans:
H.Cahit ÇİÇEK isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Alıntı:
sazan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
YORUMSUZ

NASIL KANSER OLUNUR?

'Gercekleri aciklarsam Turkiye sarsilir' diyen Prof. Topuz, oyle seyler soyledi ki; goz gore gore kanser oluyoruz... 'Gercekleri anlatirsam Turkiye sarsilir'

Prof. Dr. Erkan Topuz, yine herkesi ekran basina kilitleyen aciklamalar yapti...

Esra Ceyhan'in Kanal D'deki programina konuk olan I.U. Onkoloji Enstitusu Direktoru Prof. Dr. Erkan Topuz, yine herkesi ekran basina kilitleyen aciklamalar yapti.

Topuz, kanserle mucadelenin anne karninda basladigina dikkat cekerek hamile kadinlarin ve bebek sahibi insanlarin evde dikkat etmeleri gereken noktalari anlatti.

Erkan Topuz, bulasik deterjanlarindan, halilarin temizligine kadar cok onemli ayrintilardan bahsetti. 'Benim mucadelem bu yastan sonra halkimizi kanserden korumaktir. Kanser tedavisi sonra geliyor. Bir korunma bin tedaviden evladir.

Bunlari ilk defa duyuyorsunuz ama gercek bunlar. Ben bunlari kendimi bu ise adadigim icin anlatiyorum. Bu anlattiklarimi Turkiye ilk defa duyuyor. Belki dunyada da cok az duyan vardir' diyen Prof. Dr. Erkan Topuz, herkesi sasirtan aciklamalar yapti.

'Ben gercekleri anlatiyorum. Ama cok fazla anlatmiyorum cunku her sey sarsilabilir Turkiye'de' diyen Topuz'un sarsici aciklamalari soyle:

-Evde sokakta giydigimiz ayakkabilarla dolasmamalilar. Eger evde ayakkabi ile geziyorsak disaridan geldigimiz ayakkabilari cikartip baska bir ayakkabi giymeliler. Cunku disaridan giydigimiz ayakkabi ile eve soktugumuz pestisitler kanserin en onemli sebeplerinden bir tanesidir.

(Pestisit: Tarim urunleri, kimyasallar, egzozdan cikan gazlar vs.)

-Kanserle mucadele anne karninda basliyor. Anne adaylari asiri miktarda vitamin almaktan kacinsinlar. Cunku bilincsizce alininca vitaminin icindeki kobalt, bazi asiri miktarda minareller... Doktor bir tane yut diyordur ama cocuk gelissin diye bir kac tane yutuyorlar. Bu cocukta birikime sebep olabilir ve kansere neden olabilir.

-Gokkusaginin 7 rengini, ne buluyorlarsa, hepsinden gunde en azindan 3-5 tane yesinler. Her bir renkte bir seyler var.

-Kirmizi et alsinlar gebeler haftada 2 kere. Ozellikle balikla beslensinler. Saglikli bir insanin kansere yakalanmamasi icin, bebegin daha anne rahmindeyken vucudunun direncinin artmasi ve zehirleri alarak bagisiklik sisteminin bozulmamasi lazim.

-En tehlikeli yer halidir. Hali butun pestisitleri tutar. Bu nedenle halilarin temizligine dikkat ediniz. Kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Sirkeli su ile silin.

-Deterjan kullaninca muhakkak eldiven kullanin. Plastik eldiven kullanmayin, icine izci eldiveni giyin. Cunku deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alindigi takdirde kronik olarak kanserojendir. (Izci eldiveni: Pamuk eldiven)

-Bulasik makinasinda kullandiginiz deterjan da petrol urunudur, kanserojendir. Ne kadar yikarsa yikansin kalintilar kalabilir. Eger sagliginizi dusunuyorsaniz cikardiginiz bulasiklari sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.

-Her turlu deterjandan kaciniz. Devamli olarak zeytinyagi ve defne sabununu seciniz. Ellerinizi, vucudunuzu hakiki zeytinyag, defne veya fistik yagindan yapilan hakiki sabunlar da secilebilir. Bunlari ornek olarak soyluyorum. Deterjandan kaciyoruz ve cok asiri miktarda suyla duruluyoruz.

-Beyaz olan her turlu ic camasirinizi muhakkak yeni aldiginizda en az 2 kere kaynatiniz. Cunku bunlar beyazlatilmak icin kanserojen maddelerle yikaniyor.

-Oda spreyleri dogrudan dogruya petrol menseli. Zehiri soluyorsunuz. Akcigerinize geciyor ve dolayli olarak bagisiklik sisteminizi bozuyor.

-Sebzeleri mevsiminde dondurup saklamakta fayda var. Yalniz bir kez cozulunce onu muhakkak pisirin. Mikro dalgada bir kere isitin. Ateste isittiklarimizda ise bir kere isitiniz. Cunku bir dahaki sefere degeri olur. DNA'yi bozar. DNA kirilmasi da kanserojene yol acar.

-Radyasyon kronik olarak kansere en cok yaklastiran faktorlerden biridir. Televizyondan cok uzak duralim.

-Cocuklariniza haftada 2 kez balik corbasi icirin ama icine zerdecal koymak suretiyle. Sogan, sarimsak ve o mevsimin sebzesiyle yapmalisiz. Cocuk anne karnindayken bu terbiyeyi almaya baslamali.

-Gebeler haftada 1 kilo balik tuketmeli. Bu miktarin uzerinde balik tuketilmesine karsiyiz. Cunku en steril balikta bile az civarda civa vardir. Bu baliklar dip baliklari olmamali. Somon veya yuzey baligi, Akdeniz, Ege baligi olmali. Marmara'nin dip baliklarini lutfen tuketmeyiniz.

-Kanola yagi kizartma icin en uygun yagdir. Onun disinda birinci secenegimiz zeytinyagdir. Memleketimizin iftihar edebilecegi yagdir. Findikyagi da tercih edilebilir.

-Cocuklarimiz fastfood turu yiyecekleri 15 gunde bir yiyebilirler. Ama haftada 3 kez yedikleri takdirde beyin tumorlerinde, lenfomalarda ve losemilerde 3 kat artis gozukecektir. Cocuklarimiza arada bir verebiliriz. Ama disaridaki yiyeceklerin nasil kizartildigini bilmiyorsunuz. Ona gore hareket edin.

-Cocuklara meyve ve yogurdu bol yedirelim. Ancak yogurdu prebiyotik ve ev yogurdu olarak kullanalim. Yogurdunuzu evde yapin. Peynir ve cokelek fazla miktarda yiyin. Keci peyniri cok faydalidir.

-Cocuklarimizi beyaz un, beyaz seker ve tuzdan koruyalim.

-Belki tuzcular uzulecekler ama Konya'ya akan kanalizasyonlar ve kirletici sularla, Turkiye'nin en buyuk tuzunu karsilayan Tuz Golu'muz maalesef torbalarin icinde cok iyi steril edilmedikleri takdirde bize kanseri ufak ufak tasiyorlar. Bu nedenle kaya tuzunu tercih edin. Yani tursu kurdugunuz tuzu cekin ve cok az miktarda kullanin. Cunku tuz da kanserojendir.

-Amerika'daki cocuklarin tombul olmasinin sebebi her seye seker katmalaridir. Ucuz beslenmedir.

-En faydali gidalardan birisi cevizdir. Daha sonra findik ve bademdir. Aycicegi acik alin. Islemden gecmemis olacak, kavurup yiyebilirsiniz. Ama findik, ceviz gibi yiyecekleri kabuklu alin. Cunku icine boceklenmesin diye ilac sikilmaktadir. Sonsuz faydalari olan yiyeceklerdir. Gunde bir avuc muhakkak tuketiniz.

-Elma dunyanin en faydali gidalarindan birisidir.

-Plastik, bakir, aluminyum kap kullanilmamali. Porselen, cam ve celik kullanin. Meyveleri de bu tur kaplarda yikayin. Bunlarin icine litresine gore 9-10 corba kasigi elma sirkesi atin. Asagi yukari yarim saat bekletin. Sonra tekrar yikamayin. Tekrar mikrop alir.

-Meyvelerin uzerine parlak gorunmesi icin mum suruluyor. Bunlari hakiki zeytinyagli sabundan gecirdikten sonra elma sirkeli sudan gecirin. Ya da elma sirkesi ile ovun. Meyveyi kabuguyla tuketin eger sterilse.

-Lahana, marul gibi yiyeceklerin ilk dort kabugunu cope atin. Istediginiz kadar yikayin bunlarin uzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz. Caresi yok.

-3 ayda bir suyunuzu degistirin. Cok muhtesem sularimiz var ama ne olursa olsun tabiati rezil ediyoruz. Satin aldigimiz sularda az miktarda da olsa kanserojen dozlar karisabilir. Bunlar kontrollu sular ama 3 ayda bir degistirmek gerekiyor.

-Plastik her yerde zehir. Plastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir sey... Ben ona girmiyorum bu lafi soylersem yer yerinden oynar. Bu plastikler ev yapimina girdiler. Dogrudan dogruya insaat malzemesi olarak kullaniyorlar. Cok bilincli olun, cok iyi markalar kullanin. Bunlari soylemem demek Turk ekonomisiyle oynamam demek. Ben insanlara kendimi adadim, onun icin kimseden korkmuyorum acik acik soyluyorum.

-Meyva suyu yerine posasiyla tuketin. Biz kanserli hastalara suyunu veriyoruz. Meyve suyuna gecmeyen cok madde posada kaliyor. Bu sekilde kolon ve migde kanserinden korunmus oluyorsunuz.

-Bakir, ozellikle beyin tumorlerinde on plana cikiyor. Cok iyi kalayli olursa bu etki azaliyor. Ama kulaginiza bakir kupe bile takmayin.

-Cocuklarimizi yesil plastik sahalarda oynatmayiniz. Plastik cimenler sentetiktir ve kanserojen madde alabilirler.

-Havuzlarin iyi temizlenmesine dikkat ediniz. Ozonla temizlemek en fazladir. Asiri klorluysa yine kansere hazirlik yapiyorsunuz spor yerine.

-Butun beyazlaticilardan kaciniz. Cocuklarimizin kullandigi o piril piril bembeyaz defterler klorla temizleniyorlar. Bunlarla temizlenmemis defter kullansinlar. Kullandiklari boyalarda da kanserojen etkisi vardir.

KANSER DALGA DALGA GELIYOR

Prof. Dr. Erkan Topuz, verdigi su carpici bilgi ise kanserin boyutlarini acikca ortaya koymaktaydi: 'Kanser dalga dalga geliyor. 2020 yilinda 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama eger bunlari yaparsak belki bunu 15 milyona indirebiliriz. O yuzden gozumuzu acalim. Bu is cocukluktan basliyor. Cocuklarimiza bu terbiyeyi vermek zorundayiz. Ailedeki cocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa cocuk da onu yer.'

Erkan Topuz, yaptigi aciklamalar nedeniyle bir takim sektorleri zor duruma soktugu elestirileri icin ise, 'Benim icin insan sagligi birinci plandadir. Ekonomi ikinci plandadir. Bir insanin kanser olmasi durumunda devlete ve millete verdigi zarar milyarlarca dolardir.

O yuzden dikkatli oldugunuz takdirde ekonomiye de katkiniz olur. Aslinda ben bunlari anlatarak Turkiye'nin ekonomisini de kurtariyorum farkinda degiller' diye konustu.
Şeref bey çok önemli bir konu elinize emeğinize sağlık.

H.Cahit ÇİÇEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.04.08, 01:02   #7
H.Cahit ÇİÇEK

H.Cahit ÇİÇEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: H.Cahit ÇİÇEK
Memleket:B U R S A / Osmangazi
En İyi Avı: www.oltacilar.com Dostluğu
Referans:
H.Cahit ÇİÇEK isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Arkadaşlar sizinde dikkatinizi çektimi bilmem. Yukarıdaki metinde dikkatimi çeken bişey oldu en büyük kanserojen Sigara ve bu tek tek sayılan maddelerin içinde bence çağın bir numaralı belası Sigara yok.

ve Ne yazıkki bendenizde feci tiryakilerden biriyim...

H.Cahit ÇİÇEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.04.08, 08:00   #8
WEST
Üye

WEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa KARATAŞ
Memleket:ANKARA
En İyi Avı: İSTEDİĞİMİ HALEN BULAMADIM ;)
Referans:
WEST will become famous soon enoughWEST will become famous soon enough
Başkanım paylaşım için teşekkürler
Allah kimsenin başına vermesin

WEST isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.08, 16:13   #9
yalcin
Üye

Üye Adı: yalcin
Memleket:gaziantep
En İyi Avı:
Referans:
yalcin will become famous soon enoughyalcin will become famous soon enough
Thumbs down Gıda Mühendisi İsmail Erbay’ın bize gönderdiği bir makalesinde de:

Gıda Mühendisi İsmail Erbay’ın bize gönderdiği bir makalesinde de

Kanser ve hızla çoğalan hastalık çeşitlerinin , hızla yok olan canlıların ve çevre felaketlerinin baş müsebbibi DETERJANLARDIR, yani sentetik temizlik mamulleridir.

“Sentetik temizlik ürünlerinin başlıcaları, Çamaşır ve Bulaşık deterjanları, Sıvı sabunlar ve Şampuanlardır. Sıvı sabunlar, bulaşık deterjanları ile şampuan hammaddelerinin orantıları değiştirilmiş halidir. Sabunun sıvılaştırılmışı değildir.

Bu temizlik mamullerinin içerisindeki kimyasallar insan vücudunda karbon yapımızı kırarak veya oksijeni tüketerek tamiri imkânsız hastalıklara yol açarlar. ‘’DETERJAN KADAR İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VEREN BİR MADDE YOKTUR’’

Sentetik temizlik ürünleri vücuduma dokunmasın gitsinler istiyorsanız yapılacak bir şey vardır:
1-Çamaşır makinesinde: Çamaşırlarınızı 8.000 kg ( 8 ton) su ile durulamanız gerekir.
2-Bulaşık makinesinde: Bulaşıklarınızı 6.000 kg (6 ton) su ile durulamanız gerekir.
3-Banyoda: Şampuan veya body jel kullanmışsanız 2.000 kg (2 ton veya 250 orta boy kova dolusu) su ile durulanmanız gerekir.

Küçük çocuğu olup ta boğaz enfeksiyonu geçirtmeden, bademcik problemsiz büyütebilen anne var mı? İnanın bu işin baş müsebbibi bulaşık deterjanlarıdır.
Rahim-meme ve prostat kanserinin, mide kanserinin en büyük tetikleyicisi deterjanlardır.

Bu mamulleri kullandığınız zaman bir diğer tesir ve etkisi ise çevre kirliliğidir. Bunların içerisindeki kimyasalların başlıca özellikleri bulundukları yerde oksijeni tüketmeleridir. Oksijensiz bir yerde ise hayat olmaz.

Nitekim 1978 yılında Marmara denizinde 126 balık çeşidi varken bu gün bu sayı 25 çeşide inmiştir. 2050 yılına kadar da denizlerdeki canlıların %98 inin yok olacağı tahmin edilmektedir.(Oxford başta olmak üzere amerikan üniversitelerinin açıkladıkları raporlardır.)

Zerrelerin hesabına dönecek olursak bu sentetik ürünleri kullanmanın da bir hesabı vardır. Kimin nereye ne kadar sıkıntı çektirdiği nelere sebebiyet olduğunun ‘’zerre mıskal hayrın-zerre mıskal şerrin’’ hesabının verileceği bir ahiret gününe doğru gidiyoruz.

Bizim kullanmamamız belki çok bir şeyi değiştirmeyecek ama bizim bu hesabı verenlerin içerisinde olmamamız gerekmektedir. Temizliğin tabii yollarla yapılması gerektiğini sevdiklerimize tanıdıklarımıza bildirmek bir VAZİFEDİR-GÖREVDİR.” Dedikten sonra, Sabun kullanımı ile ilgili şu bilgileri vermektedir:

TABİİ (DOĞAL) TEMİZLİK: SABUN

YAĞ + KOSTİK= SABUN
Bildiğiniz ve aklınıza gelen tüm yağların kostikle muamelesinden sabun elde edilir.

KOSTİK: Bir damlası insanın gözünü kör edebilir. 2 Damla kulaktan içeriye akıtılsa insanın beynini parçalamaya yeterlidir.
Ama sabun yapılırken yağın yağ özelliği kalmadığı gibi kostiğin de bu parçalayıcı özelliğinden eser kalmaz.

Kostik, Tuzruhu ve Çamaşır suyu aynı hammaddelerin ve tesislerin mamulleridir.
ELEKTRİK ENERJİSİ+ TUZ = KOSTİK + TUZRUHU + ÇAMAŞIR SUYU
Dünyadaki tüm ülkeler bu mamulleri elde etmek için aynı sistemi kullanırlar.(Klor-alkali tesisi).Kapalı bir tuzlu su havuzunda, arada yarı geçirken bir zar vardır, elektroliz uygulanmasıyla elde edilir. Su ve tuz iyonlarına ayrışır ve bu maddeler elde edilir.

Türkiye ve tüm dünyada zeytinyağlı sabunun en kaliteli sabun olduğu bilinir. Marketlerde ise birçok sabun ambalajının üzerinde ‘’%100 DOĞAL-Zeytinyağlı ‘’ ibaresi ve bir de zeytin dalı bulunur.
İstanbul Kasımpaşa’da bir zamanlar et sucuğu imalatı oldukça yaygınmış. Bu konunun üstatlarından birisi aşırı rekabetten bıkar ve bir tabela asar: %50 bıldırcın etinden et sucuğu diye. Bıldırcın eti en lezzetli et olduğu için sucuğu da mükemmel olacaktır. Herkes başına toplanır. Üstat bu işi nasıl yaptın diye. Cevap hazırdır: bir danaya bir bıldırcın, kullandım der.

İşte marketlerdeki sabun etiketi de budur. Normal sabunun içerisine katılan az biraz zeytinyağı o sabunun tamamının zeytinyağlı gibi anlaşılmasına yeterlidir. İlk başta da bahsettiğimiz gibi tüm sabunlar, hangi yağdan yapılırsa yapılsın, tabiidir, doğaldır.
Dış dünya ile irtibatımızı sağlayan en önemli elbisemizin, cildimizin temizliğinden bahsediyoruz. Çok hassas ve titiz davranmak zorundayız. Sadece %100 zeytinyağlı sabun kullanmakla beraber bu sabunda aranacak bir diğer özelliğin ise kesinlikle kimyasal veya sentetik bir dolgu veya katkı maddesi katılmamış bir sabun olması gerekmektedir. Basit bir misal verelim: Normalde bir koku açıkta bırakılsa uçar gider. Ama sabun veya şampuanlarda aylarca da kalsa koku gitmez. İşte kokunun uçmayıp kalmasını sağlayan özel kimyasal katkı maddeleri vardır. Bu kimyasal maddenin ise en kolay eriyeninin erime noktası 260 derecedir. Bu malzemeyi vücudunuzdan uzaklaştırmak isterseniz vücudunuza 260 derecelik birkaç yüz kg su dökmeniz icap eder. Ancak bu sayede bu kimyasalın zararlı etkilerini uzaklaştırmış olabilirsiniz. İnsan kemiği ise 230 derecede erir.

Piyasada görmüş olduğunuz rengârenk mis kokulu sabunların en az %85 i hayvansal iç yağından üretilmiştir. Bu yağın HINZIR (DOMUZ) dan elde edilmiş olabilmesi de ayrıca bir risktir. Bundan dolayı da %100 zeytinyağlı sabun kullanımı çok önemli bir değer daha kazanmaktadır.

ÇÖZÜM: Birçok kez deterjanlar zararlı denildi,yazıldı-çizildi.Ama yerine alternatif olarak neyin-nasıl kullanılacağından çok bahsedilmedi.

1-Her marka her çeşit sabunu rendeleyipte kullanabilirsiniz.(İçerisinde AKTİF-OKSİJENLİ yazan toz sabunlara dikkat edin ve almayın).Bize telefon acın nasıl kullanacağınızı anlatalım.

2- Gerek çamaşır gerekse bulaşık makineleri için www.saberkimya.com.tr adresinden de temin edebilirsiniz. Kapınıza kadar teslim gönderiyorlar.

Yani çaresiz-çözümsüz değilsiniz.

yalcin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar