Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Olta Malzemeleri Makinalar

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Makinalar Bilyeli ve bilyesiz makinalar.. Önden yada arkadan kalamalı.. 30 luk küçük, 50 lik orta 65 lik büyük kafalı olanları da var......

Seçenekler Stil
Alt 06.08.12, 21:37   #1
maximus14
Üye

Üye Adı: Sertaç ERTEM
Memleket:Bolu
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
maximus14 is on a distinguished road
Sazan için kamış ve makine

Herkese merhaba;

Siteye yeni üye oldum. Bolu'da ikamet ediyorum. Sazancı dostlardan yardım talebim olacak.

Sazan için makine ve kamış seti yapacağım. Kıyıdan avlanıyorum. Sehpası ve alarmları ile birlikte en az 3'lü takım yapmak istiyorum.Tercih olarak yıllardır Dam kullanıcısı olduğum ve sıkıntı yaşamadığım için DAM marka düşünüyorum. Ama diğer tavsiyelerede açığım. Sadece kamış ve makinenin aynı marka olmasını istiyorum. Sanırım böyle bir takıntım var

-Surf kamışları ve makineleri çok düşündüm ama fazla yorum bulamadığım için karar veremedim.
-Carp serileri, profesyonel olanlar oldukça yüksek fiyatlı.

Yarı profesyonel uzun süreli kullanabileceğim beni üzmeyecek set için yardım istiyorum. Fiyat olarak makina ve kamış 1 takım için 300-400 TL civarı olabilir.

Facebook'ta Paylaş
maximus14 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.08.12, 08:27   #2
iLK_KaN

iLK_KaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa FIRINCI
Memleket:DÜZCE
Kan Grubu: 0 Rh (-)
En İyi Avı: Geri salacaklarım
Referans:
iLK_KaN will become famous soon enoughiLK_KaN will become famous soon enough
benimde uzun süredir çok kafamı yordugum bir soru iki farklı tavsiyede bulnaım size öncelikle
birinci tavsiyem 300-400 tl civarı hem makine kamış aynı marka derseniz okuma epix v2 3 parça 3,5 lb kamış ve yine okumanın surf makinelerinden birini tercih edebilirsiniz. (kullanmaktayım güzel bir kamış ayrıca taşıması rahat ) sehba alarm ve swinger gelince bunlar başlı başına bir bela neden swıgerların tanesi 40-70 tl arasında değişiyor alarmlar 350 den başlıyor sınır yok sana tavsiyem alarm ve swıngerları yurt sışından getirtmen e-bay.com tarzı sitellerden. bunlarda fox olabilir delkim birkaç marka daha var ismi aklıma gelmiyor. bütcene göre belirlersin bunlarda ikinci el de olabilir.
ikinci tavsiyem
SHIMANO başlangıç seviyleri 120-130 tl arası değişiyor 2 parçalı yine aynı markanın en az 35 / 300 + m misine alan bir makinesini secebilirsin

yada birazdaha abartırsak SHIMANO catana alırsın (bu sene ve geçen senenin en meşurlarından) 250 tl civarı yine aynı markanın makinesi ortalama 400-600 arası olur.

yada benim gibi yap sanırsam yarışmaya çok az kaldı diye tahmin ediyorum

http://www.oltacilar.com/2-parcali-m...iye-t9744.html

Konu iLK_KaN tarafından (07.08.12 Saat 08:31 ) değiştirilmiştir.
iLK_KaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.08.12, 12:07   #3
gökhan
Üye

gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: gökhan batu
Memleket:ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 100 CM. TURNA HAYALİ.
Referans:
gökhan will become famous soon enoughgökhan will become famous soon enough
Sertaç sitemizde çok kaliteli ve modern sazan av malzemeleri kullanan arkadaşlarımız var.
Ben çok iddalı değilim fakat OKUMA LONGBOW 65' i kullanıyorum sağlam bir makina senin ihtiyaçlarını karşılar mı bilmiyorum.

gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.12, 07:51   #4
maximus14
Üye

En İyi Avı:
Referans:
Bilgiler için tşk ederim,araştırmalarım sürüyor.okuma kamış ve makinayı düşünmeye başladım ama hiç kullanmadığım için nasıldır bilemiyorum.

Alt 14.08.12, 10:27   #5
maximus14
Üye

En İyi Avı:
Referans:
Tasıma kolaylığından teleskopik tür kamısa dönücem galiba.
Model okuma safina x tele carp kamis ve yanina okuma max 4 60 kamuflaj makina yada ayni kamisa okuma safina noir makina.

Dam olursa dam tele carp 2 1/2 lbs kamış iyi görünüyor fakat buna dam makina uyduramadım.dam makina tavsiyesi alabilirim.

Orta seviyede işimi görürlermi? Ne dersiniz?
Okumanın garanti olayı gercekmi kullananlar memnumu bilgi verirse sevinirim.

Alt 14.08.12, 23:39   #6
CRİPTEX
Üye

CRİPTEX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Yusuf Yılmaz
Memleket:Zonguldak/Ereğli
En İyi Avı: kotu av yoktur
Referans:
CRİPTEX is on a distinguished road
sertaç bey sazan için teleskopik kamış alırsan boşuna masraf etmiş olursun yanlış anlama teleskopikle sazan tutulmazmı tutulur yıllarca kullandığımız kamışlar ama modern sazan malzemeleri temın etmeye basladıysan (sehpa alarm vs.)bıraz zaman sonra parçalı sazan kamıslarından almak ısteyeceksın ve alacaksın boylelıkle teleskopıklere verdığın parayla beraber su an ıstedığın parcalıyı alırsın.verdığın paraya su an okuma kamıs ve makına alabılırsın.shımano kamıs okuma makına alabılırsın;dam temız 2.el alabılırsın tercıh sızın yınede.

CRİPTEX isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.08.12, 21:40   #7
iLK_KaN

iLK_KaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa FIRINCI
Memleket:DÜZCE
Kan Grubu: 0 Rh (-)
En İyi Avı: Geri salacaklarım
Referans:
iLK_KaN will become famous soon enoughiLK_KaN will become famous soon enough
Alıntı:
CRİPTEX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sertaç bey sazan için teleskopik kamış alırsan boşuna masraf etmiş olursun yanlış anlama teleskopikle sazan tutulmazmı tutulur yıllarca kullandığımız kamışlar ama modern sazan malzemeleri temın etmeye basladıysan (sehpa alarm vs.)bıraz zaman sonra parçalı sazan kamıslarından almak ısteyeceksın ve alacaksın boylelıkle teleskopıklere verdığın parayla beraber su an ıstedığın parcalıyı alırsın.verdığın paraya su an okuma kamıs ve makına alabılırsın.shımano kamıs okuma makına alabılırsın;dam temız 2.el alabılırsın tercıh sızın yınede.
arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum.geçen sezon başlamadan 4 adet surf kamış ve 3 adet makine aldım ortalama makine + kamış 190 tl mal olmuştu daha sonra sezon açılınca parçalı kamışlara kafayı taktım bütçemi kullandıgım içinde nasıl yaparım diye baya bi mücadele verdim . sonuç eyer kafanda parçalı varsa surf veya teleskopik herneyse hiç bulaşma derim ayrıca aynı marka makine + kamış takıntından da vaz geçmeni öneririm

iLK_KaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar