Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Derneklerimiz ve Faaliyetleri Türkiye'deki Diğer Derneklerimiz KOB-DER

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

KOB-DER Kayseri Amatör Olta Balıkçıları Derneği

Seçenekler Stil
Alt 05.05.13, 17:07   #1
iarslan
Üye

iarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: İsmail Arslan
Memleket:Kayseri
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: Amatör Olta Balıkçılarının Dostluğu
Referans:
iarslan is on a distinguished road
KOB-DER 1. Alabalık Yakalama Yarışması Gerçekleşmiştir.

Kıymetli Forum Üyeleri,

Kocasinan Belediyesi ile birlikte tertip ettiğimiz Yamula Barajı Gökala Yakalama Yarışması'nı tamamladık.

En önce bu yarışmada samimi ve fedakar gayretleri ile görev alıp, hizmet eden KOB-DER Yönetim Kurulu üyeleri, Hakem Heyeti ve Görevlilere kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesi hizmetler ancak erdem sahiplerine nasip olur. Hiç bir maddi karşılık beklemeden özveri ile katılımcılara ve misafirlere her türlü olumsuzluğu göğüsleyerek hizmet ettiler.

Var olsunlar...

Yarışmamız iki gün sürdü ve iki gün için de ayrı ayrı derecelendirme yapıldı.
Yarışmaya iştirak eden katılımcı sayısı 456 oldu.
Yakalanan toplam balık 160 adet,
Tutulan en büyük balık 36 cm,
Yumurtlama dönemde olduğu için suya salınan sazan sayısı 7,
Büyümesi için suya iade edilen gökkuşağı alabalığı ise 27 adet olarak belirlendi.

Yarışmada Ankara Oltacılar Derneği üyesi Özden Aydın Şimşek birinci, Kayseri'den İbrahim Önge ikinci ve Sincan'dan Sinabder üyesi Serkan Oktabaş ise üçüncü oldu.

Yarışma ödül törenine iştirak eden Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'a, Talas Belediye Başkanı Rıfat Yıldırım'a, Kocasinan İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Şefik Kolat'a, Kocasinan Belediyesi Başkan Yardımcısı H. Mustafa Çapan'a, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yarımcısı Erkan ALKAN'a, Kocasinan Belediyesi Meclis Üyelerine, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M.Ali Karcıoğlu'na ve Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nden katılım gösteren misafirlerimize ve diğer tüm kıymetli misafirlerimize; mazeret beyanı ile gelemeyip telgraf çeken Milletvekilimiz Pelin Gündeş Bakır’a,

Yarışmacılarımıza,

Yarışma boyunca etkinliği merak ile gelen misafirlerimize,

Hizmet veren tüm yetkili ve ilgililere,

Arızalı aydınlatma lambalarını acilen tamir eden Tedaş yetkililerine,

Cumartesi gecesi alanda, havai fişek Gösterisi yapan Rastgele Av Bayii sahibi Emrullah bey'e,

Kocasinan Belediyesi Basın Yayın Müdürü Kasım Akçil'e,

Yarışma süresince güvenlik için gece gündüz hizmet veren Jandarmamıza,

Kurallara uygun bir yarışma için emek sarf eden İl Tarım Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine,

Kocasinan Belediyesi çalışanlarına

ve

OLTACILARDER Başkanı Serkan bey'in davetleri ile Kayserimizde yarışmamızı onurlandıran Bakanlık Avcılık Düzenlemeleri Grup Sorumlusu Mahmut Akyürek'e;

teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İki günde toplamda 30 yarışmacıya ödül verildi, Ödüller Kocasinan Belediyesi, Albastar, Kısık Av Market, Pusula Av Market, Rastgele Av Bayii, Tutkum Doğa, Gül Av Bayii ve KOB-DER tarafından temin edildi.

Yarışma süresince Avrupa Hastanesi Ambulans desteği sağladı ve yarışmacıların her türlü yaralanma, tansiyon vb. tedavi hizmetleri Avrupa Hastanesi tarafından karşılandı.

Yarışmamıza şehir dışından Ankara'dan OLTACILARDER Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere, Ankara Sincan SİNABDER Başkan ve Yönetim Kurulu ve Dernek üyeleri ve OBAF Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri gruplar halinde katılım göstermişlerdir. Şehir dışından katılım gösteren en kalabalık grup olarak özellikle değerli dost Serkan İNANÇ'ın şahsında OLTACILARDER Yönetim Kurulu ve üyelerine teşekkür ediyorum.

Yarışma boyunca teknik, lojistik, levazım ve diğer her türlü hizmette Kocasinan Belediyesi öncü oldu ve öğlenleri yemek ikramı başta olmak üzere, katılımcılara 3/2 Numaralı Tebliğ, Şapka, Tişört ve Teşekkür Belgesi verildi.

Yarışma 04 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 06.00'da başladı ve Pazar günü 12.00'da sona erdi.

Böylesi etkinliklerin sürmesi, sürdürülebilir su hayatı için çok önemli…

Hepimize hayırlı olsun.

Not: Yarışma boyunca profesyonel makinası ile Hakem Heyeti Başkanı'mız fedakar insan, alabalık duayeni Osman OZAN bey fotoğraflar çekti. Daha başka arkadaşlar da fotoğraf ve kamera çekimleri yaptılar. Hepsi buradan yayımlanacaktır.

Medyada ise haberciler Yarışma haberlerini yayımlamaya başladılar.

http://www.iha.com.tr/yamula-barajin...kayseri-haberi

http://www.e-haberajansi.com/balik-a...di-225007.html

http://haberciniz.biz/yamulada-balik...i-2023648h.htm

Saygı ile...

İsmail Arslan

Facebook'ta Paylaş

Konu iarslan tarafından (05.05.13 Saat 18:05 ) değiştirilmiştir.
iarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.05.13, 20:27   #2
DOLFIN06
Üye

DOLFIN06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Bülent Kahraman
Memleket:Ankara
En İyi Avı: Doğa da kalmak ve paylaşmak
Referans:
DOLFIN06 is on a distinguished road
Emeği geçen,tüm Kayserili dostlara teşekkürler ederim.
Güler yüzlü,iyi ev sahibi,yorgunluğu unutan ve sürekli bizlere yardımcı olan dostlarla beraber olmak bizleri çok memnun etti.
Ankara'dan Cuma günü gelmekle iyi etmişiz.Şansımıza balık yakalayamadık,ama güzel dostlar edindik.
Oltacılarder üyesi olarak bir çok etkinliklere katıldım.Sizlerinde ilk organizasyon olduğu halde çok başarılı bir şekilde tamamladınız.Tebrik ederim.
Memnun bir şekilde Ankara'ya döndük.Hakkınızı helal edin.
Sevgiler saygılar..
RASTGELE
Bülent KAHRAMAN

DOLFIN06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.05.13, 20:34   #3
murak3866
Üye

murak3866 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Murat Akkoyun
En İyi Avı: Bahçecik Barajı 8 Kg sazan
Referans:
murak3866 is on a distinguished road
Alıntı:
DOLFIN06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Emeği geçen,tüm Kayserili dostlara teşekkürler ederim.
Güler yüzlü,iyi ev sahibi,yorgunluğu unutan ve sürekli bizlere yardımcı olan dostlarla beraber olmak bizleri çok memnun etti.
Ankara'dan Cuma günü gelmekle iyi etmişiz.Şansımıza balık yakalayamadık,ama güzel dostlar edindik.
Oltacılarder üyesi olarak bir çok etkinliklere katıldım.Sizlerinde ilk organizasyon olduğu halde çok başarılı bir şekilde tamamladınız.Tebrik ederim.
Memnun bir şekilde Ankara'ya döndük.Hakkınızı helal edin.
Sevgiler saygılar..
RASTGELE
Bülent KAHRAMAN
Abi sizi Kayseriden memnun ve mutlu göndere bildiysek bizim için bundan daha büyük mutluluk yoktur.
Ayaklarınıza yüreklerinize sağlık

murak3866 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.13, 07:51   #4
M.Serkan İNANÇ

M.Serkan İNANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: M.Serkan İnanç
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: www.oltacilar.com dostluğu
Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough
KOB-DER 1. Alabalık Yakalama Yarışması OLTACILARDER Katılımcı Listesi

Erhan CANATAN
Ayhan ÇİZMECİ
Bülent KAHRAMAN
Tuncay UYANIK
Yücel CANVAR
A.Engin ÇELEBİ
Fedai ERDEM
M.Serkan İNANÇ
Serdar SARIKAYA
Mahmut AKYÜREK
Selim FETVACI ve eşi
Selahattin FETVACI
Birol GÜLCÜLER
Mustafa KORKMAZ
A.Nuri ŞİMŞEK
Özden Aydın ŞİMŞEK
Mustafa KÖŞKEROĞLU
Nihat KÖŞKEROĞLU
Erhan DOĞAN
Yusuf ARDAHANLI ve iki arkadaşı

M.Serkan İNANÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.13, 08:00   #5
M.Serkan İNANÇ

Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough

Alt 06.05.13, 08:00   #6
M.Serkan İNANÇ

Referans:

Alt 06.05.13, 08:03   #7
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Başta KOB-DER değerli Yönetim Kurulu üyeleri ve birbirlerine gönülden bağlı çok kıymetli üyeleri olmak üzere bu etkinlikte emeği geçen tüm ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
İnanın son yıllarda bu kadar çok etkilendiğim bir etkinlik hatırlamıyorum...

Yolun hep açık olsun KOB-DER...

Alt 06.05.13, 08:46   #8
M.Serkan İNANÇ

Referans:
Alıntı:
murat3866 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Özellikle yönetim Kurulu üyesi olmadığı halde bırakın maddi bir gelir düşünmeyi cebinden para harcayan işin başından beri her toplantıya katılan sonuna kadar yanımızda olan gönüllü arkadaşlarımıza kalpten teşekkür ederim sizler daima varolun
Alıntı:
İsmail Arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gönüllerin birincileri onlar....

Necmi abi, o çay setinin başından hiç kalkmadı. binlerce bardak çayı elleri ile ikram etti ki aslında o, hakem heyetinde görevliydi ve tevazusu, insanlığı ile büyük bir örnek oldu. Osman bey, tabiri caizse aksaklık olmasın diye yırtındı adamcağız. Bir bakıyorum orada, bir bakıyorum şurada... Herşeyle herkes ile ilgilendi ki Hakem Heyeti Başkanı olmasına rağmen. Abdullah abi, Ali abi kahramanlardı.

Gönlü zengin, adam gibi adamlar Serdar Burak Cingöz, Murat, Selçuk, yarışma öncesinden yarışma sonuna kadar binlerce insana Derneği tanıtan, kayıt alan, elinden kalem düşmeyen Kubilay, Sami ve Rıfat, kardeşlerin en fedakarı, samimi kardeşim Nizamettin, Nevzat abi, Yüksel abi, lakabı gibi mert Merdoğlu, kardeşim Ahmet, fedakar kardeşim Atilla, gizli kahramanlardan Kürşat, civanmert, gayretli, çalışkan, öz adam Ümit abi, Yılmaz, Ankaralıların mihmandarı Ali kardeşim yad edilmeden geçilecek insanlar mı?

En çevreci abimiz, en küçük yarışmacımız... Yarışmada herkes vardı ve her şey çok güzeldi.
http://www.kayseribalikavi.com/forum...read.php?t=616

Değerli başkanım ve Murat abi,
Yukarıdaki sizlere ait mesajlarınızı derneğinize ait forumdan alıp buraya taşıma gereksinimi duydum, affınıza sığınıyorum.
Her ne kadar yarışmaya Ankara' dan katılan Özden Aydın Şimşek ablamız birinci olmuş olsada inanın olayın özü bence bu mesajlarda saklı.
Onlar olmasa bu güzellikler kesinlikle olmazdı. Bunu biz OLTACILARDER' liler yıllardır hep yaşar, çok iyi biliriz.
Sizin nezdinizde her biri diğerinden kıymetli gönül dostlarınıza tekrardan saygılarımı sunuyorum.
İyi ki varsınız...

Alt 06.05.13, 08:51   #9
iarslan
Üye

iarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: İsmail Arslan
En İyi Avı: Amatör Olta Balıkçılarının Dostluğu
Referans:
iarslan is on a distinguished road
Organizasyonda yaşanan eksiklik ve aksaklıklardan dolayı af dileği ile;

Sizi kayseri'ye getiren his, bizim de içimizde ve bu his evrensel. Dünyanın neresinde ve neresinden olursak olalım, eminim ki bu hissiyatı paylaşan herkesin frekansı daima birbirini tutacaktır.

Varlığınız ile onurlandırdınız. Birincinin ve üçüncünün Ankara'dan çıkması da gayet güzel oldu. Ve birincinin bir hanımefendi olması verilebilecek en güzel mesajdı. Zaten kendisi de konuşmasında manifesto tadında kadının penceresinden bu tarz etkinliklerin yerini önemini gayet mükemmel biçimde dile getirdi.

Çok teşekkürler Serkan Başkan. Şahsında tüm arkadaşlara... Gelen gelemeyen tüm OLTACILARDER ailesine saygı ve sevgiler...

Not: Ulusal Medya ve Kayseri yerel basın yarışmayı haber yaptı. İha ve Cihan Haber ajansları haber dağıtımı yapmışlar. Bilginize...

iarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.13, 12:32   #10
refaha

refaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: refah aypak
Memleket:ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 1962 - 1972 tarihleri arasındaki tüm balık avları.....
Referans:
refaha will become famous soon enoughrefaha will become famous soon enough
Alıntı:
iarslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Organizasyonda yaşanan eksiklik ve aksaklıklardan dolayı af dileği ile;
Çok teşekkürler Serkan Başkan. Şahsında tüm arkadaşlara... Gelen gelemeyen tüm OLTACILARDER ailesine saygı ve sevgiler...
İsmail bey ; oldukça keyifli geçen organizasyonunuzda bulunamayışımın eksikliğini her ne kadar taşıyorsamda arkadaşlarımın keyifli anlatımlarından edindiğim izlenime göre orada size ve emeği geçen herkese göstermiş olduğunuz yakınlılarınızdan dolayı bende şahsım adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum, Saygı ve sevgilerimle.

refaha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar