Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık OLTACILAR.com' a HoşGeldiniz ............ İstek ve Öneriler

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

İstek ve Öneriler Forumumuz hakkındaki istek ve önerilerinizi buradan bize yazabilirsinizi.

Seçenekler Stil
Alt 03.01.13, 10:30   #1
erhan canatan

erhan canatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Erhan Canatan
Memleket:Ankara
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: Gözü çay tabağı gibi
Referans:
erhan canatan is on a distinguished road
Gölbaşı'nda Balık Var.

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün yine Gölbaşından mogan gölünün katledişini anlatmaya çalışacağım ve ne yapılabilir yada konu mogan olunca ., neyse

Mogan örencik yönünden gelen su ile kısmen beslenir. Bu su meşhur ankaranın taşı varya işte o ocaklardan geçerken oçak artıklarını (kum,toz,taş) ne varsa olduğu gibi göle taşıyor ve şu anda dökülen yerde ada oluştu tabi bu su ağzında kirlilikle kalmayıp göl geneli hızla zehirleniyor. Bu gün itibariyle bu durumu, Belediye, Çevre Koruma, Gölbaşı halkı, Amatör balıkçılar, Yerli balıkçılar, Yerel dernekler sadece bakıyorlar.
Bende bakıyordum sadece bakmayayım dedim.
Sazan var, Turna var tutarmısın?

Facebook'ta Paylaş

Konu Bülent YILMAZ tarafından (04.01.13 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: Başlık düzenlendi...
erhan canatan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.01.13, 18:31   #2
gökhan
Üye

gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: gökhan batu
Memleket:ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 100 CM. TURNA HAYALİ.
Referans:
gökhan will become famous soon enoughgökhan will become famous soon enough
Erhan Abi daha önce forumdada oradan tutulan balığın yenmeyeceği konuşulmıştu.
Gidip balık tutup zevkini alıp tekrar bırakmak gerekir.
Yapılacak ne var dersen belki çok şey vardırda bence Türkiyede olmaz,...

gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.01.13, 23:29   #3
A.Engin Çelebi

A.Engin Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: A.Engin Çelebi
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: 150 kg kaya
Referans:
A.Engin Çelebi is on a distinguished road
Alıntı:
erhan canatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün yine Gölbaşından mogan gölünün katledişini anlatmaya çalışacağım ve ne yapılabilir yada konu mogan olunca ., neyse

Mogan örencik yönünden gelen su ile kısmen beslenir.Bu su meşhur ankaranın taşı varya işte o ocaklardan geçerken oçak artıklarını (kum,toz,taş)ne varsa olduğu gibi göle taşıyor ve şu anda dökülen yerde ada oluştu tabi bu su ağzında kirlilikle kalmayıp göl geneli hızla zehirleniyor.Bu gün itibariyle bu durumu, Belediye,Çevre Koruma,Gölbaşı halkı,Amatör balıkçılar,Yerli balıkçılar,Yerel dernekler sadece bakıyorlar.Bende bakıyordum sadece bakmayayım dedim .Sazan var Turna var tutarmısın ?
Erhan abi sazan da tutarım, turna da tutarım. Hatta zaman zaman semaverde çay bile demler, gelmesen de seni bile çağırırım.

Mogan benim, Derbent benim, Kurtbogazı benim, Marmara benim, Karadeniz benim...

Madem bakmaktan sıkıldık abicim, bu söylediklerini fotoğraflayabilir misin?
Malum ben Batıkent'teyim geliş gidişim sıkıntı oluyor ha gel dersen atlar yarın gelirim her damlası için bir şeyler yapmaya Mogan'ın.

Sen fotoğrafla bir dilekçeyle beraber ilçe tarım müdürlüğüne gidelim dilekçemizi verelim en azından.

Bakmak sıkıntı.
Bakanlar var demişsin ya; onlara da gidelim, diyelim ki "biz Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneğiyiz. Siz de biz de bakarsak olmaz. gelin şu dilekçenin altına bir imzanızı koyun veya bir dilekçe yazın şikayetimizi iletelim."

En azından birkaç sivil toplum örgütü bir araya gelip bir şeyler yapmış oluruz.

Dediğim gibi Gölbaşı'ndaki arkadaşlardan kimse gelmezse ben gelmeye hazırım. Yeter ki bizler, sorunu görüp işaret ederek sorunun bir parçası olmak yerine, çözümün bir parçası olalım

Alıntı:
gökhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Erhan Abi daha önce forumdada oradan tutulan balığın yenmeyeceği konuşulmıştu.
Gidip balık tutup zevkini alıp tekrar bırakmak gerekir.
Yapılacak ne var dersen belki çok şey vardırda bence Türkiyede olmaz,...

Olacak olacak yalnız birlikten kuvvet doğar demek lazım Gökhan abi.

Bazen Ankara'da bulunan Forum üyelerimize sitem etmiyor da değilim hani. Abi toplantılarımıza gelin, fikir alışverişinde bulunalım. Olurunu, olmazını tartışalım, çay içelim sohbet edelim.

Hani her gün haber bültenlerinde duyduğumuz STK'lar var ya işte onlardan biri de bizleriz. Ancak faaliyete geçmemiz gerekiyor. Yoksa ben buradan yazarım, birileri okur sonra ona cevap yazar, biraz daha bu iş bu şekilde devam eder. En sonunda bilgisayarlar kapanır hepimiz yatar ve bize bu zulmü layık görenler kazanır.

İş onlara bizim burada olduğumuzu hissettirebilmekte. Bu da Senle, Benle, Bizle olacak.

Dediğin gibi çoğu yerde böyle devam ediyor. Daha bu gün bindiğim dolmuştaki şoför öndeki şoförü arayıp "abi çevirme nerede var?" diye soruyordu. En azından polisin olduğunu biliyor ya, yasalara uyuyor ya, şimdilik bu da yeter. Daha sonra zaten yetmeyecek ve o yasalara harfiyen uymak zorunda kalacak.

Ya o polis orada hiç olmasa ne olurdu?

A.Engin Çelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.01.13, 10:56   #4
refaha

refaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: refah aypak
Memleket:ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 1962 - 1972 tarihleri arasındaki tüm balık avları.....
Referans:
refaha will become famous soon enoughrefaha will become famous soon enough
Evet bende size katılıyorum ; sizlerle aynı fikirdeyim ne yapılacaksa yanınızdayım bir alo demeniz yeterli sevğili kardeşlerim.

refaha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.01.13, 16:54   #5
erhan canatan

Referans:
İlginize teşekkürler, Yarın Gölbaşı koruma,güzelleştirme.....(Göl-Der)le görüşeceğimGirişimimize resmiyet kazandırmak amacı ile Göl-Der le beraber ilgili yerlerle ön görüşme yapmayı düşünüyorum gelişmeleri size yarın aktarırım.

Alt 04.01.13, 22:10   #6
A.Engin Çelebi

Referans:
Kolay gelsin abi. Yapılacak herhangi birşey olursa telefon numaram sende var. Bir alo demen yeterli.

Alt 08.01.13, 16:32   #7
A.Engin Çelebi

Referans:
Alıntı:
erhan canatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İlginize teşekkürler, Yarın Gölbaşı koruma,güzelleştirme.....(Göl-Der)le görüşeceğim Girişimimize resmiyet kazandırmak amacı ile Göl-Der le beraber ilgili yerlerle ön görüşme yapmayı düşünüyorum gelişmeleri size yarın aktarırım.

Bu resmiyeti bizim derneğimiz aracılığı ile kazandırmak daha doğru olur kanaatindeyim abicim.
Çünkü adı geçen dernek hangi faaliyetlerde bilmiyoruz. Biraz önce internet adreslerine baktım neredeyse bizim kadar reklam almış bir site ancak sitede birkaç link haricinde dişe dokunan bir şey yok maalesef. Biz bizim gibi ciddi kurumlarla yola çıkarsak daha anlamlı olur. Yoksa yarın öbür gün maazallah satışa geliriz o da hiç hoş olmaz.

Bireysel başvurulardan sonra (ki bunu yarın veya perşembe günü Erhan abi senin yanına uğrayıp yapalım), Başkanımız Serkan İnanç imzalı antetli kağıt üzerine yazılmış Gölbaşı hakkındaki dilekçemizle beraber OLTACILARDER adına başvurmak daha mantıklı geliyor.

Öyle değil mi sevgili arkadaşlar?

Alt 08.01.13, 18:40   #8
Fedai ERDEM

Fedai ERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Fedai ERDEM
Memleket:Ankara-Kayseri
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: İyi Olsun Dünya
Referans:
Fedai ERDEM will become famous soon enoughFedai ERDEM will become famous soon enough
Bireysel girişimler Erhan abi o bölgenin ikami vatandaşı olduğu için elbette yapılmalıdır ama kurumsal diyaloglar Engin'inde belirttiği gibi olmalıdır.

Fedai ERDEM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.13, 19:27   #9
erhan canatan

Referans:
Alıntı:
Fedai ERDEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bireysel girişimler Erhan abi o bölgenin ikami vatandaşı olduğu için elbette yapılmalıdır ama kurumsal diyaloglar Engin'inde belirttiği gibi olmalıdır.
Evet haklısın bende onu anlatmaya çalıştım harika yapsınlar görelim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alt 09.01.13, 19:14   #10
KÖŞKEROĞLU

KÖŞKEROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa Köşkeroğlu
En İyi Avı: OLTACILARDER dostluğu
Referans:
KÖŞKEROĞLU will become famous soon enoughKÖŞKEROĞLU will become famous soon enough
Alıntı:
A.Engin Çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu resmiyeti bizim derneğimiz aracılığı ile kazandırmak daha doğru olur kanaatindeyim abicim.
Çünkü adı geçen dernek hangi faaliyetlerde bilmiyoruz. Biraz önce internet adreslerine baktım neredeyse bizim kadar reklam almış bir site ancak sitede birkaç link haricinde dişe dokunan bir şey yok maalesef. Biz bizim gibi ciddi kurumlarla yola çıkarsak daha anlamlı olur. Yoksa yarın öbür gün maazallah satışa geliriz o da hiç hoş olmaz.

Bireysel başvurulardan sonra (ki bunu yarın veya perşembe günü Erhan abi senin yanına uğrayıp yapalım), Başkanımız Serkan İnanç imzalı antetli kağıt üzerine yazılmış Gölbaşı hakkındaki dilekçemizle beraber OLTACILARDER adına başvurmak daha mantıklı geliyor.

Öyle değil mi sevgili arkadaşlar?

Bende burda Engin kardeşimize katılıyorum,
Bu tür işleri resmi yollardan halletmemizde büyük yarar sağlayacaktır.
ama malum Konu Gölbaşı çok sorun olacak ve olmaya devam edecektir.

KÖŞKEROĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar