Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık OLTACILAR.com' a HoşGeldiniz ............ İstek ve Öneriler

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

İstek ve Öneriler Forumumuz hakkındaki istek ve önerilerinizi buradan bize yazabilirsinizi.

Seçenekler Stil
Alt 22.02.12, 23:21   #11
Fedai ERDEM

Fedai ERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Fedai ERDEM
Memleket:Ankara-Kayseri
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: İyi Olsun Dünya
Referans:
Fedai ERDEM will become famous soon enoughFedai ERDEM will become famous soon enough
İnsanlığın yanlış tutumlarına,
İnsanların önderliği çözüm getirmiştir..

Bu sitede Gölbaşı ve benzeri yerlerin hakkında bir çok feryat figan yazılıp çizilmiştir. Diğer forumlardada durum böyledir..

Dün ben ve Engin kardeşim, Peker abi onun biladeri Elimize başkanımızın hazırlayıp getirdiği dilekçeleri, ilgili mercilere (Bakanlık ve il tarım müdürlüğü.) Elden İlettik..

Konu: Büyük bir Alışveriş merkezinde Turna balığı satışı yapılıyordu.. Şikayetimiz bu yönde idi..

Müdür yardımcılarından biriyle özel görüşmemiz oldu.. Kendileri Derneğimizi iyi tanırlar.. Bu şikayetimize şaştı kaldı. Resimli dilekçemizde görünen bakanlığın dağıttığı büroşür her yerde asılıydı.

Nasıl olur dedi.. Burda gıda mühendisleri Var.. Nasıl gözden kaçar bu.

Cevabım; ordaki mühendis balıkları biliyormu açaba yasaklarını bilsin.. Cevap yok..
Uzun uzadıya muhabbetimiz oldu biz şikayetimizi yaptık evrakımızı koyduk dosyamıza..

Şimdi doslar gelelim bu bahsi geçen uygunsuz ve tutarsız eylemlere..
Satılacak pazarlar olmazsa ağ atacak kimselerde olmaz.. Sorarım size satın alanların hiçmi suçu yok..
Biz en tepeden vurmaya kararlıyız..
Kararlıyız diyorum; Aramızda dernek üyesi olan arkadaşımızın biri olup bitenlere fransız olduğu için ağcıları olağan üstü erişilmez ilan etmiş..

Buna kızarım..
Bakın Bizim cenk etmediğimiz kimse fazla kalmadı.. Gölbaşını bizzat ben çok olayların içindeydim..
Dediğim gibi şimdi o gıda mühendisi yanacak muhtemelen yada onun altında birilerine suç teslim edilecek.. Kimse ben bilmiyorum demez yanlışlık olmuşturla idare ederler milleti.

insanları bilinçlendirelim diye yola çıktık bugünkü üyelerimizin sayısından bunda başarılı olduğumuzu inanıyorum. Lakin Güç bizim çoğalmamızla yaptırımı hızlandırmıyor. sözümüzü sivriltiyor fakat hedef ortada yok..

Bu ülkede sistem muhatabı yürümüyor her birim bir kuruma bağlı orası nereye bağlı bilen eden yok..

Yetki kargaşası önümüzde en büyük etken inanın arkadaşlar Bu balık ve su yaşam alanlarının korumasına Bu kurumlar inanın Ağçılardan daha çok zarar veriyor..

Jandarmayı arıyoruz; orası bizim yetki alanımız değil deniyor..
Polisi arıyoruz şu an ekipler görevli oluyor.
Tabiki Ağçılarda ozaman en yetkili görevli oluyorlar..

Sonuç olarak Bu ülkede Denizcilik Bakanlığı kurulmadığı ve su ürünleride buraya bağlanmadığı sürede biz daha çok klavye parmaklar çene yorarız..

Biz bunun peşindeyiz.. Fedarasyonlaşma çalışmamız son hızıyla devam ediyor. Birleşmeden olmuyor. Elimizi vicdanımıza koyup geleceğimize sahip çıkalım..

Son zamanlarda güzel uygulamalar başladı televizyonlardan takip edip umutlanıyorsunuzdur.. Emim olun bunlar hepimizin, bu tartışmaları başlatanların mutlu geçeğidir. Sizler bu şekilde sessiz kalmadığınız için bir şeyler düzeliyor.

Bu şikayetlerinizi aramıza katılarak yapın.. Bu güne kadar yanınızdaydık bundan sonrada boynumuz kıldan ince..
Biz kararlıyız acıma acımayana yok.. Davula vurmaya başladık bakalım nasıl sesler çıkacak yanımızda kimler olacak veya kalacak..

Saygılarımla..

Fedai ERDEM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.02.12, 23:40   #12
M.Serkan İNANÇ

M.Serkan İNANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: M.Serkan İnanç
Memleket:Ankara
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: www.oltacilar.com dostluğu
Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough
Alıntı:
erhan canatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam arkadaşlar, ben 15 senedir Gölbaşı'nda oturuyorum. Geldiğim ilk seneler sabah saat 07.00 de göle iner kıyıdan kaşıkla 08.00 kadar ortalama 3-4 turna alır, daha fazla olta atmadan evime dönerdim. Son 4 senedir gölde turna malumunuz yok diye biliyorsunuz ve öyle zannediliyor, ancak burda oturan balıkçı (çevreci amatör ve diğerleri) biliyorlar ki bizler tarafından koruma altında koruyabidiğimiz kadar eski haline getirme gayreti içindeyiz.Yani tutmuyor, tutturmuyorduk. Dün göle indiğimde üzülerek gördüklerim ve duyduklarımı size aktaracağım. Gölün ortasında buzları delerek ağ atıldığını gördüm. Etrafa sorduğumda bunun uzun zamandır yapıldığını ancak işin acı tarafı tutulanın yanlız sazan değil şu an HAVYARDA OLAN TURNA DA olduğu söylendi ve gölbaşında balıkçılarda satıldığı görüldü denir.
Evet arkadaşlar bu kişi herkes tarafından bilinen malum kişi. Ne yapmamız gerekir? Buyrun fikirlerinizi bekliyorum ve birşeyler yapalım yada bu işi bırakalım. Sağlıcakla kalın. E.C.
Ankara/Gölbaşı/Mogan Gölü ile alakalı konulara yazmamak için kendimi engellemeye çalışsamda yapamıyorum...

Erhan abim merhaba,
Öncelikle saygı ve selamlarımı sunuyor, forumda paylaşımlara katıldığınızı gördüğüme sevindiğimi belirtmek istiyorum.

Rica ediyorum takip edip ama aynen bu konuda olduğu gibi duygu ve düşüncelerinizi, sıkıntılı bulduğunuz konularıda yazmayı ihmal etmeyin.
Zaman zaman kavga ederiz belki ama en nihayetinde aynı yöne bakan doğa aşıkları olarak ortak bir noktayı bulur birbirimize kenetlkenmesinide çok güzel beceririz...

Bu durum Engin kardeşiminde ifade ettiği gibi gerçekten çok güzel bir konu ama yine Engin kardeşiminde ifade ettiği gibi bu sıkıntı ile alakalı forumda onlarca konu mevcut zaten.
Bunlardan bir tanesinin linkini aşağıya ekliyorum. Fazlasını bulabilmek için yine Engin kardeşimin dediği gibi Arama butonuna basıp mogan yazmanız yeterli olacaktır.
Aşağıdaki linkte yer alan 1,5 sene öncesine ait konuda bana ait iki mesajı özellikle okumanızı önemle rica ediyorum.

http://www.oltacilar.com/ankara-golbasi-t8618.html

Saygı ve selamlarımla.

M.Serkan İNANÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.12, 00:00   #13
M.Serkan İNANÇ

M.Serkan İNANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: M.Serkan İnanç
En İyi Avı: www.oltacilar.com dostluğu
Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough
Alıntı:
C@feran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yok adam torpilli.... bende geçen sene yazdım çizdim ama kimse kolunu kıpırdatmadı.
Cafer merhaba,

Nereye yazdın, çizdinde dikkate alınmadı bizlerle paylaşabilirsen sevineceğim dostum.
Bizlerde onu göstererek hiç olmazsa gideceğimiz yolu kısaltmış oluruz...

Torpilli dediğin adamın an ve an OLTACILARDER olarak peşindeyiz sen hiç merak etme kardeş, gönlün rahat olsun

Bahsini ettiğimiz kişi aynıysa;
26.03.2010 tarih ve 009R/2010 sayılı yazımızla Ankara/Eymir Gölü, 26.03.2010 tarih ve 010R/2010 sayılı yazımızla Kırıkkkale/Kapulukaya Barajı konularında asayiş şuan için yerinde.
Şimdi demek ki sıkıntı Gölbaşı...
Hep beraber o nunda çaresine en kısa sürede bakarız ama seninde 08.11.2010, 16:07 tarihinde dediğine katılmamak elde değil.
Bırak forum işlerini buyur gel, elini taşın altına resmi olarak koy.
Senin bu işi en iyi şekilde yapacağına ben eminim

Alıntı:
C@feran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerekli fotoğrafları çekip gerekeni yapıcam.
Yoksa forumlarda birbirimize şikayet etmekle bir şey olmuyor.

M.Serkan İNANÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.12, 09:31   #14
erhan canatan

erhan canatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Erhan Canatan
En İyi Avı: Gözü çay tabağı gibi
Referans:
erhan canatan is on a distinguished road
BAĞCI DÖVMEK

Arkadaşlar,

Önceki yazımda Gölbaşı ile ilgili gördüklerimi ve duydularımı birazda tecrübe katarak sizinle paylaşmak istedim.Amacım bilgi aktarımından başka birşey değildir. Ama anladım ki ben hariç herkes bu konuda bilgi sahibi imiş ben sadece arşivden birkaç sayfa okumuşum.
Hala gölde ağ atılıyor.

Birdahaki sefere hep beraber üzüm yemek dileği ile,

Selam ve saygılarımla

E.C.

NOT : Bir arkadaş göldeki turnayı nasıl korumaya çalışıyorsun diye sormuş ?

K O R U Y A M A D I K

erhan canatan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.12, 12:43   #15
A.Engin Çelebi

A.Engin Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: A.Engin Çelebi
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: 150 kg kaya
Referans:
A.Engin Çelebi is on a distinguished road
arkadaşlar herkesin desteğine ihtiyacımız var. yoksa herkes burdan yazmaya devam eder ve biz bu konuyu bir başka üyemizin açtığı konuda tekrar tartışmak durumunda kalırız. galiba şimdi başımızı ellerimizin arasına alıp düşünme vakti. çok zor olmasa gerek neler neler değişiyor bu ülkede. hadi artık geleceğimiz için birşeyler yapalım ve dernek yönetiminin bu konudaki faaliyetlerine destek verelim.

A.Engin Çelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.12, 13:19   #16
Ahmet ŞENOL
Üye

Ahmet ŞENOL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Ahmet Şenol
Memleket:Ankara/Batıkent
En İyi Avı:
Referans:
Ahmet ŞENOL is on a distinguished road
Abiler ben hazırım. Nasıl bir yol izliyeceğimi tam olarak bilmesemde bana verilen bir görevi yapmaya hazırım. Artık şu ağ atanlara kuralsız ve geleceğimize tehditkar avlananlara dur diyelim..

Ahmet ŞENOL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.02.12, 11:04   #17
A.Engin Çelebi

Referans:
Fedai abinin de dediği gibi biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Olayı tespit edip üzerine gidiyoruz ki güzel günler görelim. Yoksa üstüme düşeni yapmasaydım şu an hala büyük marketlerin birinde turna balığı satılıyor olacaktı. Ben eminim ki yolda kalan arabaya bile el atan bizler, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini önümüzdeki günlerde herkese göstereceğiz. Saygılar.

Alt 24.02.12, 16:49   #18
Musa ERCİYAS

Musa ERCİYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Musa ERCİYAS
Memleket:Ankara' nın Dikmen' i
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: OLTACILARDER Dostluğu
Referans:
Musa ERCİYAS will become famous soon enoughMusa ERCİYAS will become famous soon enough
Geçen yemlemek için gittiğimizde Mogan'a birkaç genç gördük. Yanımıza çağırıp "ne yapıyorsunuz?" diye sorduk. "Balık yakalacağız." deyip buz kırdıklarını söylediler. Bizlerde "ağ atmayın, yasak" dedik. Oltayla tutun dedik. Yani yemleme yaparken bile denetimdeydik dernek olarak oltacı dostlarım.

Konu Bülent YILMAZ tarafından (24.02.12 Saat 21:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin düzenlendi...
Musa ERCİYAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.13, 07:49   #19
Bensende
Üye

Üye Adı: Atilla GİDEKÖZÜ
En İyi Avı: 97 cm Turna 5.5 kg.
Referans:
Bensende is on a distinguished road
Merhaba geçen hafta sezon kapanışı olarak gölbaşına ulaşan otelin arka tarafından giriş yaptım adam 2 km ağ çekmiş sazlıkların önüne adam kayıklan kontrol ederken yaptığının yanlış olduğunu söyledim koca göl herkese yeter dedi tartışmaya girmedim fakat jandarma ve emniyet ile çözülmüyor sorunlar bunlara yaptırım gücü olacak şikayet telini verebilirseniz sevinirim.

Bensende isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.11.13, 19:57   #20
A.Engin Çelebi

Referans:
Alıntı:
Bensende Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba geçen hafta sezon kapanışı olarak gölbaşına ulaşan otelin arka tarafından giriş yaptım adam 2 km ağ çekmiş sazlıkların önüne adam kayıklan kontrol ederken yaptığının yanlış olduğunu söyledim koca göl herkese yeter dedi tartışmaya girmedim fakat jandarma ve emniyet ile çözülmüyor sorunlar bunlara yaptırım gücü olacak şikayet telini verebilirseniz sevinirim.
Atilla abicim Öncelikle aramıza hoşgeldin. Tanışma mesajımız keşke bu olmasaydı ancak bizler de senin gibi bu konuda yapılacakları birçok kez tartıştık hatta gerekli yerlere dilekçeler de verdik ancak yeterli olmuyor demek ki. Sen de benim gibi bu adresi dilekçene ekleyip gereğinin yapılması için ilçe tarım müdürlüğüne verebilirsin.
Zamanında şöyle bir görsel hazırlamıştım. Ne kadar çok şikayet o kadar farkındalık getirir.
Alıntı:
A.Engin Çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abicim kendini tanıtan mesajı nasıl yazacağını BURADAN okuyabilirsin.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar