Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık OLTACILAR.com' a HoşGeldiniz ............ Forum Kullanımı Hakkında Yardım

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Forum Kullanımı Hakkında Yardım Foruma nasıl video ekleyebilirim? Çektiğim resimleri nasıl paylaşabilirim? Foruma nasıl üye olabilir, konu açabilir, açılan konuları cevaplayabilirim? Forumumuzun kullanımı hakkında yardım almak için bu bölümü kullanabilirsiniz.

Seçenekler Stil
Alt 30.10.08, 20:35   #11
oz0735
Üye

oz0735 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Özkan
Memleket:Şanlıurfa
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: 28.2 kg kuzu(akya) ,4.7 kg levrek ,1.5 kg kofana,4.5 kg deniz turnası,2 cm aterina,11 kg sazan...
Referans:
oz0735 will become famous soon enoughoz0735 will become famous soon enough
Alıntı:
komeoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Özkan bey merhaba ..
Siteye yeni abone olanlardanım ....Sitede gezerken arkadaşların tuttuğu balıkları ,yaptığı işler,öğretici programları incelemeye calışıyorum ..
Bir başka arkadaşla siteyi paylaşırken not aldıklarımı izah etmeye calıştım,paylaştım ....Ne yazık ki beni dinlemediğini,sadece pc ekranda ki resimlerle ilgilendiğini farkettim....
İLk tepkisi bunları nerde tutmuşlar ona bak ona bak
Şimdiye kadar Tutulan balıkların asla yerini söylememiştim ...!!!!!
Bende büyüklerimin dediği gibi avlak yeri söylenmese daha iyi olur.Bu konuda Ateş hocama teşekkürler ayrıca.
Avlak yerini zaten merak eden olursa kişinin kendisine kalmış ve özelden bu sorulabilir.
Teşekkürler ve sayglar

oz0735 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.10.08, 20:58   #12
AteşDalyan
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Alıntı:
oz0735 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende büyüklerimin dediği gibi avlak yeri söylenmese daha iyi olur.Bu konuda Ateş hocama teşekkürler ayrıca.
Avlak yerini zaten merak eden olursa kişinin kendisine kalmış ve özelden bu sorulabilir.
Teşekkürler ve sayglar
Asıl ben teşekkür ediyorum sevgili Özkan, av raporları bence de amatörlerin kişisel albümleri ve amatörlük kayıtları açısından çok önemli. Ama ne yazık ki zaman zaman özen göstermiyoruz işte. Aslında avlak yeri söylenmemesi etik olarak beni hep rahatsız etmiştir. Söz konusu avlak hemen herkesin bildiği, yol geçen hanı gibi bir yerse söylenmesi ile doğabilecek riskleri zaten yaşayan bir yerdir, saklamak pek makul gelmiyor. Ancak avlanan avlak fazla baskıyı kaldırmayacak nitelikte, herkesin bilmediği ve yapılan avın özdeştiği bir nitelik taşıyorsa gizli tutulabilir. Bence, burada da dikkat edilmesi gereken yazışmalardaki üslup ve yaklaşımdır. Birisi avlak yeri soruyor, diğeri ise ona "Özele gel!" diye cevap veriyor. Bu diyaloğu okuyan herkes olayın ne olduğunu biliyor ve adeta topluluk içinde kulağa fısıldama gibi bir çirkinlik doğuyor. Bunun yerine eğer birisi avlak yeri soruyorsa, sorunun muhatabı hemen özelden yazsın ve konu kapansın. Yani, böyle "kulağına söyleyeyim!!" tipli muhabbetler bence rahatsız edici. Selam ve sevgilerimle.

Alt 10.12.08, 11:14   #13
yorgun1961
Üye

yorgun1961 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: KAMİL MUMCU
Memleket:ADIYAMAN
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
yorgun1961 will become famous soon enoughyorgun1961 will become famous soon enough
bence rapor konusunu avlak yerine yoğunlaşmadan geliştirelim rapora ayrıca ayın durumunuda eklersek daha aydınlatıcı olur.Hava durumu+rüzgar+tutulduğu saat+kullanılan yem+ayın durumu(dolunay veya hilal vb.) bunun gibi daha bilimsel konularla ilgilenirsek daha isabetli olur

yorgun1961 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.12.08, 12:04   #14
kara metin
Üye

kara metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Metin fikirdar
Memleket:Ankara
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: 5 kğ aynalı sazan
Referans:
kara metin will become famous soon enoughkara metin will become famous soon enough
özkan kardeşim bencede dogru olan bu.
ama bu olaya kaç kişi olumlu bakar
bilinmez.
inşallah bu konuya herkes duyarlı olur.

kara metin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.05.09, 20:19   #15
Kamil Metin

Kamil Metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Kamil METİN
Memleket:Ankara
En İyi Avı: turna ve sazan
Referans:
Kamil Metin will become famous soon enoughKamil Metin will become famous soon enough
slm arkadaşlar hüseyin, abi çok doğru söylütor ben,de katılıyorum gerçekten özel mesajlaşmak daha güzel olur.

Kamil Metin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.11.09, 12:48   #16
tureen
Üye

Üye Adı: turan durmaz
Memleket:ankara
En İyi Avı:
Referans:
tureen will become famous soon enoughtureen will become famous soon enough
bencede paylasım guzel fakat avlakta bıze balık kalmaz sonraa hahahahaha ) ısın sakası ama oyle...

tureen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.11.09, 13:37   #17
yakamoz026
Üye

yakamoz026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: AŞKIN
Memleket:ESKİŞEHİR/KUTAHYA/TAVŞANLI
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: 6.5 kg sazan
Referans:
yakamoz026 will become famous soon enoughyakamoz026 will become famous soon enough
bana kalırsada yer olayı pek kulaga hos gelmıyor hele bırde trofeler karısınca ısın ıcıne hıc hos olmaz gıbıme gelıyosebebını bılıyoruz bohcacılar cok halıylen ağı koluna takan yürüyo sonra

yakamoz026 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar