Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Bilgi Trofeler

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Trofeler Üyelerimizin yakaladığı trofeleri bu bölümde yayınlıyoruz

Seçenekler Stil
Alt 25.07.13, 01:50   #1
Akın ustA
Üye

Akın ustA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Akın AKBAŞ
Memleket:Kütahya İkamet İstanbul
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: Sazan
Referans:
Akın ustA is on a distinguished road
Türkiye 12/15 Eylül' de Yeni Resmi Rekoruna Hazırlanıyor.

Sevgili Oltacılar,
Klasikleşen OLTACILARDER Sazan Yakalama Yarışmasına az bir zaman kaldı ve yanılmıyorsam katılımcı listesi şimdiden dolmuş durumda. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara şimdiden başarılar dilerim.
2009 senesinde 1. si ile başlayıp 2013 senesinde 5. si düzenecek olan OLTACILARDER' in bu yarışması her sene yükselen bir ivme kazanmış, sürekli olarak seviyesini arttırmıştır. Bunun en göstergesi ise resmi rekorlarıdır.
(2009' da 11,500gr - 2010' da 11,980gr - 2011' de 8,820gr - 2012' de 17,340gr )
Hal böyle olunca 2013 senesininde yeni rekora gebe olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı yarışmaya katılacak tüm yarışmacıları potansiyel rekorcular olarak görmekteyim. Yine tekrarlıyorum tüm yarışmacıların oltasına en baba trofelerin gelmesi dileği ile herkese rastgelsin.
Birde uzun zamandır kafama takılan bir soruya cevap arıyorum. Bilen varsa yada düşüncesi olan lütfen beni bu konu hakkında bilgilendirsin.
Canım Türkiye' mde birçok dernek ve birde federasyon olmasına rağmen nedense sazan yarışması düzenleyen derneklerin sayı çok azdır. Hal böyle olunca oltayla balık yakalan birisi olarak sürekli NEDEN sorusunu soruyorum? Neden insanları olta ile balık yakalamaya özendirecek ve uluslararası ses getirecek yarışmaları düzenleyemiyoruz? Uluslararası yarışmayı düzenlersek balık yakalanmayacağından mı korkuyoruz? Yoksa başka korkularımız mı var? Ülkemizin güzide derneklerinden biri olan OLTACILARDER' in düzenlediği yarışmalarda zaten sürekli olarak rekorlar çıkıyor. O zaman balık yok diyemeyiz!
Peki bizi durduran nedir?
Bunun nedeni nedir bir türlü bulamıyorum...

Facebook'ta Paylaş
Akın ustA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.13, 15:58   #2
Ferhat AYAS
Üye

Ferhat AYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Ferhat Ayas
Memleket:Sakarya-ANGARA
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
Ferhat AYAS is on a distinguished road
Bu sefer +18 kg çıkarmı diyorsun Akın ustam,

Misinaları komple değiştirelim o zaman

Ferhat AYAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.13, 20:17   #3
iLK_KaN

iLK_KaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa FIRINCI
Memleket:DÜZCE
Kan Grubu: 0 Rh (-)
En İyi Avı: Geri salacaklarım
Referans:
iLK_KaN will become famous soon enoughiLK_KaN will become famous soon enough
Alıntı:
Akın ustA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Oltacılar,Birde uzun zamandır kafama takılan bir soruya cevap arıyorum. Bilen varsa yada düşüncesi olan lütfen beni bu konu hakkında bilgilendirsin.
Canım Türkiye' mde birçok dernek ve birde federasyon olmasına rağmen nedense sazan yarışması düzenleyen derneklerin sayı çok azdır. Hal böyle olunca oltayla balık yakalan birisi olarak sürekli NEDEN sorusunu soruyorum? Neden insanları olta ile balık yakalamaya özendirecek ve uluslararası ses getirecek yarışmaları düzenleyemiyoruz? Uluslararası yarışmayı düzenlersek balık yakalanmayacağından mı korkuyoruz? Yoksa başka korkularımız mı var? Ülkemizin güzide derneklerinden biri olan OLTACILARDER' in düzenlediği yarışmalarda zaten sürekli olarak rekorlar çıkıyor. O zaman balık yok diyemeyiz!

Akın abi açıkçası bu senin kafana takılan soru bir çok ortamda sorulmaya ve tartışılmaya başlandı bunun öncüleri de sizlersiniz zaten... Benim anlamadığım nokta ise yanlış anlama bilgi eksikliğinden soruyorum uluslararası deyince neyi kastediyoruz? Mesela daha önce düzenlenen yarışmalarda neler eksikti bu sene neler düzeltildi ve düzeltilmesi gerekir... Benim aklıma uluslararası deyince yurt dışından da yarışmaya katılım olması gerekir gibi geliyor. Geçenlerde yurt dışında yapılan bir yarışmanın afişini gördüm destekleyen sponsorları görünce dudağım uçukladı. Eğer bu tür yarışmalarsa amaç daha bizim üretici firmamız yok ki...
İki tane Çin' den ithalatçımız var imkanları çerçevesinde destek veriyorlardır herhalde? Meşru olmayan bir federasyonumuz var ve yine kendi imkanları çerçevesinde çırpınan 2-3 dernekle olacak iş mi bilemem? Bu benim şahsi fikrim biraz karamsar olsada...
He olsa nasıl olur? Süper olur tabiki. Adamların yarışmayı canlı yayınlayan televizyonları, radyoları ve internet siteleri var. Yarışma eğlenceleri bizim buradaki yılbaşı partileri gibi. 35 takım olsa 2000 de katılım ücreti alınsa alasını yaparız ama tamamen duygusal

iLK_KaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.13, 21:22   #4
berkk54

berkk54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Yaşar BESLER
Memleket:Sakarya
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: sazan28kğ
Referans:
berkk54 will become famous soon enoughberkk54 will become famous soon enough
Alıntı:
Akın ustA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Oltacılar,
Klasikleşen OLTACILARDER Sazan Yakalama Yarışmasına az bir zaman kaldı ve yanılmıyorsam katılımcı listesi şimdiden dolmuş durumda. Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara şimdiden başarılar dilerim.
2009 senesinde 1. si ile başlayıp 2013 senesinde 5. si düzenecek olan OLTACILARDER' in bu yarışması her sene yükselen bir ivme kazanmış, sürekli olarak seviyesini arttırmıştır. Bunun en göstergesi ise resmi rekorlarıdır.
(2009' da 11,500gr - 2010' da 11,980gr - 2011' de 8,820gr - 2012' de 17,340gr )
Hal böyle olunca 2013 senesininde yeni rekora gebe olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı yarışmaya katılacak tüm yarışmacıları potansiyel rekorcular olarak görmekteyim. Yine tekrarlıyorum tüm yarışmacıların oltasına en baba trofelerin gelmesi dileği ile herkese rastgelsin.
Birde uzun zamandır kafama takılan bir soruya cevap arıyorum. Bilen varsa yada düşüncesi olan lütfen beni bu konu hakkında bilgilendirsin.
Akın usta bu sene rekoru kırmaya yeminliyiz, sen ne dersin?

berkk54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.13, 22:36   #5
Mustafa DEDEMLİ
Üye

Mustafa DEDEMLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mustafa DEDEMLİ
Memleket:İSTANBUL
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: TUTMAYA ÇALIŞIYORUM
Referans:
Mustafa DEDEMLİ is on a distinguished road
Alıntı:
Ferhat AYAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Misinaları komple değiştirelim o zaman )
Ferhat kardeş bu sene resmi rekor kırılır, yenisi yazılır mı bilemem. Ama şuna inanıyorum ki tüm yarışmacıların gönlünden geçen bu rekorun yenilenmesinden yana. Sen ve her yarışmacı takımlarını tekrar kontrol etsinler. Ne olacağı hiç belli olmaz.

Alıntı:
iLK_KaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçenlerde yurt dışında yapılan bir yarışmanın afişini gördüm destekleyen sponsorları görünce dudağım uçukladı. Eğer bu tür yarışmalarsa amaç daha bizim üretici firmamız yok ki...
İki tane Çin' den ithalatçımız var imkanları çerçevesinde destek veriyorlardır herhalde? Meşru olmayan bir federasyonumuz var ve yine kendi imkanları çerçevesinde çırpınan 2-3 dernekle olacak iş mi bilemem? Bu benim şahsi fikrim biraz karamsar olsada...*
Sevgili Mustafa,
Yukarıda belirttiğin konuya buradan yazarak konuyu başka yerlere çekmek taraftarı değilim. Yarışma da bu konu hakkın da görüşlerimizi paylaşalım. Unutturma sakın.
Sen bu konuyu boş ver. Yarışmada 18+ ları yakalamanın rekorları kırmanın yollarına bak.

Konu Mustafa DEDEMLİ tarafından (25.07.13 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.
Mustafa DEDEMLİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.13, 23:01   #6
iLK_KaN

Referans:
Alıntı:
Mustafa DEDEMLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ferhat kardeş bu sene resmi rekor kırılır, yenisi yazılır mı bilemem.Ama şuna inanıyorum ki tüm yarışmacıların gönlünden geçen bu rekorun yenilenmesinden yana.Sen ve her yarışmacı takımlarını tekrar kontrol etsinler.Ne olacağı hiç belli olmaz.

Sevgili Mustafa,
Yukar da belirttiğin konuya buradan yazarak konuyu başka yerlere çekmek taraftarı değilim.Yarışma da bu konu hakkın da görüşlerimizi paylaşalım.Unutturma sakın.
Sen bu konuyu boş ver.Yarışmada 18+ ları yakalamanın rekorları kırmanın yollarına bak.

18+ kg ben her gece tutuyorum zaten Abi (Rüyamda takımları sildim topladım uç takımlarını yedekleri ile beraber hazırladım. Yemleri dipfrize doldurdum (evdekiler beni vuracak) misinaları 15+ taktım bu sefer yedek kafaları da yeniledim... Çadırı, uyku tulumunu, giysileri yıkattım güzelce valizlere koydum. Yarın 12 Eylül sabahıymış gibi çalışma odama istifledim. Bir kaç eksiğim kaldı bot-1 adet kamış-carp mad onlarıda tedarik etmek için uğraşıyorum. Edemezsem eğer burhan abiye doğru yaklaşacağım Yada kiralama yoluna gidicem

Konu iLK_KaN tarafından (26.07.13 Saat 08:14 ) değiştirilmiştir.
Alt 26.07.13, 11:02   #7
CRİPTEX
Üye

CRİPTEX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Yusuf Yılmaz
Memleket:Zonguldak/Ereğli
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: kotu av yoktur
Referans:
CRİPTEX is on a distinguished road
federasyon ??? )

katılan tüm takımlara başarılar dilerim.

mustafa abi kiralama falan ne yapıyorsun yeni bir ticari sektör çıkarttın yav takımlardan bırısı yardımcı olur sana olmazsa MAYCARP bot harıcınde yardımcı olur sana...

Konu CRİPTEX tarafından (26.07.13 Saat 11:10 ) değiştirilmiştir.
CRİPTEX isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.07.13, 22:09   #8
iLK_KaN

Referans:
tşkler abi (may carp'da

Alt 16.08.13, 23:20   #9
M.Serkan İNANÇ

M.Serkan İNANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: M.Serkan İnanç
Memleket:Ankara
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: www.oltacilar.com dostluğu
Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough
Alıntı:
Ferhat AYAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Misinaları komple değiştirelim o zaman
+18 kg hedefliyorsan sadece misinaları değiştirmen yeterli olmaz diyeceğim ama neyse demiyorum.
Suçlu ben olmayayim yine

M.Serkan İNANÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar