Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Tatlı Su Balıkcılığı Tatlı Su Av Teknikleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Tatlı Su Av Teknikleri Tatlı su balık avında kullanılan teknikleri burada paylaşabilirsiniz

Seçenekler Stil
Alt 06.01.12, 22:43   #11
gökhan
Üye

gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: gökhan batu
Memleket:ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 100 CM. TURNA HAYALİ.
Referans:
gökhan will become famous soon enoughgökhan will become famous soon enough
Alıntı:
Kamil Metin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gökhan bende alacam, biraz araştırdım rus botu düşünüyorum,
alacaksan kesinlikle dört noktadan şişen botlardan düşün derim,altı medefe veye aliminyum düşün,
altında dalga kıran olduğu için daha sağlıklı ve daha güvenli yoksa en ufak dalgada ters döner.
abi sağol sen karar verince bana söylersen bende bakarım

Konu gökhan tarafından (06.01.12 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.
gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.12, 00:54   #12
refaha

refaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: refah aypak
En İyi Avı: 1962 - 1972 tarihleri arasındaki tüm balık avları.....
Referans:
refaha will become famous soon enoughrefaha will become famous soon enough
Gökhan kardeşim şu anda 4 senedir 2.5 metre ızgara taban hem denizde hem de tatlı suda bot kullanıyorum ızgara taban bot kullanmamın gerekçesi arabamda fazla yer kaplamıyor ve hafif olması Balık avında 2 kişi için bir sıkıntı olmuyor ama 3 cü kişi sıkıntı yaratıyor bot alacaksan 1- kesinlikle şişme omurgalı olmalı zira ızgara taban olur ise omurgası olmadığından botu kullanırken istediğiniz yöne burnu çevirseniz de o istediğiniz yöne değil rüzgarın veya akıntının yönüne doğru gider (benzinli motor kullanacaksanız fark etmiyor ama kürek çekerken ve elektrikli motor kullanırken bu sıkıntı ortaya çıkıyor 2- en az 1100 denye kumaş kalınlığında olmalı 3-yan tüplerinin ise çapı büyük olmalı ( çap ne kadar büyük olur ise sudan yüksekliği o kadar fazla olur dolayısıyle dalgayı içeri almaz) 4-ideal boyut 280 cm ile 320 cm bot ne kadar büyük olur ise kurması ,toplaması,ve taşıması o kadar sıkıntılı olur eğer her seferinde botu şişirip indirecekseniz çok yorucu oluyor bence 280 ideal..5-kesinlikle ikinci el olmamalı zira güneş yanığı,kumaşta çatlak,vs gibi sıkıntılar ileride çok kısa sürede büyük sorunlar çıkarıyor başınız ağırıyor.6-kesinlikle ve kesinlikle CE belgeli ve faturalı olmalı zira liman kaydı yapılırken bu iki belge olmazsa olmazı botun.Esenlikler dilerim.

refaha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.12, 01:14   #13
TK Kadir AKAR

TK Kadir AKAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: KADİR AKAR
Memleket:ANKARA
En İyi Avı: 2011 YILI : 1500 metre BOHÇACI AĞI :)FIRAT-METİN-KADİR ) 450 Mt BOHÇACI Ağı 96 cm 5.800grTURNA AVI
Referans:
TK Kadir AKAR will become famous soon enoughTK Kadir AKAR will become famous soon enough
Alıntı:
refaha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gökhan kardeşim şu anda 4 senedir 2.5 metre ızgara taban hem denizde hem de tatlı suda bot kullanıyorum ızgara taban bot kullanmamın gerekçesi arabamda fazla yer kaplamıyor ve hafif olması Balık avında 2 kişi için bir sıkıntı olmuyor ama 3 cü kişi sıkıntı yaratıyor bot alacaksan 1- kesinlikle şişme omurgalı olmalı zira ızgara taban olur ise omurgası olmadığından botu kullanırken istediğiniz yöne burnu çevirseniz de o istediğiniz yöne değil rüzgarın veya akıntının yönüne doğru gider (benzinli motor kullanacaksanız fark etmiyor ama kürek çekerken ve elektrikli motor kullanırken bu sıkıntı ortaya çıkıyor 2- en az 1100 denye kumaş kalınlığında olmalı 3-yan tüplerinin ise çapı büyük olmalı ( çap ne kadar büyük olur ise sudan yüksekliği o kadar fazla olur dolayısıyle dalgayı içeri almaz) 4-ideal boyut 280 cm ile 320 cm bot ne kadar büyük olur ise kurması ,toplaması,ve taşıması o kadar sıkıntılı olur eğer her seferinde botu şişirip indirecekseniz çok yorucu oluyor bence 280 ideal..5-kesinlikle ikinci el olmamalı zira güneş yanığı,kumaşta çatlak,vs gibi sıkıntılar ileride çok kısa sürede büyük sorunlar çıkarıyor başınız ağırıyor.6-kesinlikle ve kesinlikle CE belgeli ve faturalı olmalı zira liman kaydı yapılırken bu iki belge olmazsa olmazı botun.Esenlikler dilerim.

Kesinlikle sana katılıyorum refah abi ......

TK Kadir AKAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.12, 12:15   #14
gökhan
Üye

Referans:
Alıntı:
refaha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
abi eline sağlık çok faydalı oldu.

Alt 08.01.12, 21:58   #15
refaha

refaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: refah aypak
En İyi Avı: 1962 - 1972 tarihleri arasındaki tüm balık avları.....
Referans:
refaha will become famous soon enoughrefaha will become famous soon enough
Gökhan faydalı olduğuma sevindim bot ve motor hakkında bilği almak istersen çekinme her zaman telefonumdan da özelden de araya bilirsin..

refaha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.03.13, 22:04   #16
gökhan
Üye

Referans:
İyi akşamlar uzun zamandır aklımda var bot almak ama İ.Ş. bir aksilik olmazsa bu yıl alıp bitireceğim.

Aklımda KOLİBRİ K 280t veya REMİXON RF 285 var bunlar zodiak tipinde değil birde GLENSUN JSO var bu 42 kilo ama altında omurga taban var.Genel fiyatları 700-850 lira arası buna birde motor ekleyeceğim onuda HAİBO 34 lük düşünüyorum.

(Reklama girmemek için FİRMA İSMİ BELİRTMEDEN)Kullanıp memnun kaldığınız bot veya yukarıdaki modelerden önerilerinizi bekliyorum.Bana özelden kısayolunu yollarsanız sevinirim.
Özellikle Kolibri kullananların yorumuna ihtiyacım var memnun kaldılar mı?

Alt 22.03.13, 08:14   #17
Kamil Metin

Kamil Metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Kamil METİN
Memleket:Ankara
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: turna ve sazan
Referans:
Kamil Metin will become famous soon enoughKamil Metin will become famous soon enough
Alıntı:
gökhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İyi akşamlar uzun zamandır aklımda var bot almak ama İ.Ş. bir aksilik olmazsa bu yıl alıp bitireceğim.

Aklımda KOLİBRİ K 280t veya REMİXON RF 285 var bunlar zodiak tipinde değil birde GLENSUN JSO var bu 42 kilo ama altında omurga taban var.Genel fiyatları 700-850 lira arası buna birde motor ekleyeceğim onuda HAİBO 34 lük düşünüyorum.

(Reklama girmemek için FİRMA İSMİ BELİRTMEDEN)Kullanıp memnun kaldığınız bot veya yukarıdaki modelerden önerilerinizi bekliyorum.Bana özelden kısayolunu yollarsanız sevinirim.
Özellikle Kolibri kullananların yorumuna ihtiyacım var memnun kaldılar mı?
gökhan kolibri fena bir bot deyil, 280 alırsan iki veya üç kişi rahat binersin.
ama kesinlikle dalga kıranlı olsun. ben geçen yıl 1,200 tl stern,marin aldım biraz ağır ama son derece güvenli, ki bunun testini dikilide yaşadım, ve bana dahada bir verdi.
bu bir defa alınıyor çok düşün bir defa karar ver. çünkü önce can güvenliği çok önemli,

Kamil Metin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.03.13, 11:36   #18
gökhan
Üye

Referans:
Kamil Abi çok sağol, altta omurga olması çokönemli mi? olmasada olabilir mi?

Eğer değişik görüş olmazsa Kolibri K-280T Bot
Minn Kota Endura 30 motor olacak.

Konu gökhan tarafından (22.03.13 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.
Alt 23.03.13, 18:55   #19
gökhan
Üye

Referans:
Taban : Izgara Ahşap Taban
Boy : 200 cm
En : 140cm
Simit Çapı : 38cm
Hava Bölümü : 3
Oturak Adedi : 1
Motor Bağlanabilir : Evet
Taşıma Kapasitesi : 250 kg
Ağırlığı : 23kg
Kapalı Paket Ölçüsü (cm) :

Konu gökhan tarafından (23.03.13 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.
Alt 23.03.13, 19:31   #20
gökhan
Üye

Referans:
andart Aksesuarlar : : Kürek + Pompa + Taşıma Çantası + Tamir Kiti
Renk : Haki
Taban : Izgara Ahşap Taban
Boy : 280 cm
En : 130cm
Simit Çapı : 34cm
Hava Bölümü : 2
Oturak Adedi : 2
Motor Bağlanabilir : Aparatla Bağlanabilir. Aparat ayrıca satılır.
Taşıma Kapasitesi : 230 kg
Ağırlığı : 23kg
Kapalı Paket Ölçüsü (cm) : 100x45x30

Arada bakarken kafam karıştı üsteki ufaklık ile farklarını koyu yaptım.
2 metre olan daha çok yük taşıyor,acaba hangisi daha kullanışlı ve iyi yardımcı olursanız sevinirim.

Konu gökhan tarafından (23.03.13 Saat 19:34 ) değiştirilmiştir.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar