Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Tatlı Su Balıkcılığı Tatlı Su Av Teknikleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Tatlı Su Av Teknikleri Tatlı su balık avında kullanılan teknikleri burada paylaşabilirsiniz

Seçenekler Stil
Alt 20.06.11, 17:18   #1
scatman_1977
Üye

scatman_1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: ercan gökdemir
Memleket:adana
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: sazan 10,400 gr. haziran sonu 2011
Referans:
scatman_1977 is on a distinguished road
Yılan Balığı Avı İçin Detaylar.

arkadaslar ben yaklaşık 20 yıllık bir yılan balıgı avcısıyım eger tekloji bana erken ugramış olsa belki türünde rekor balıklar tuttum özellikle yılan balıgı olarak, yılan balıgı cok zeki ve hassas bri balıktıriyürüdüğünüzde ses titreşiminizi bile hisseder, kıyı yani benım gibi sazlık alanlarda yakalayacaksanız gece ısık tutmamalısınız suya zorda kalmadıkça, mutlaka ama mutlaka cok ama cok önemli olan,yemin kesinlikle yeere fazlasıyla oturmasıdır, yem yere inmesse pay olmazsa balık alamıyorsunuz, bunu cok denedim ,özellikle test ettim, onemli bir noktada, asla 2 iğne kullanmayın yılan balıgı hızla hareket eder ve kendini kamışa tasa ne bulursa dolar ve diğer iğneniz mutlaka takılır ve balıgı kaçırırsınız, yılan balıgı yakalandıgını anladıgı an, timsah gibi döner ve o ipi korana hatta kendi bedenini parcalayana kadar döner, yılan balıgını tuttugunuzda cok kaygan olur ya bir bez yada bir parizyen coral olmalı elinizde yoksa asla iğneyi cıkaramazsınız,eldivende olabilir ama bez olmak kosulu ile, çoğu kımse parca balık vs yemlerle tutuldugu hakknda bilgi vermiştir, ama ben randıman alamadım,en iyi randımanı solucan veriyor,yemleme usulu ilede yılan balıgını etrafınıza cekebilisiniz, mesela yaş inek mayısı,yani gübresi bulabiliseniz gittiginiz alan serpiniz hem sazan hem yılan balıgı hem kefal vs cok dikkatini cekecektir.. yılan balıgı öldü sanarsınız ama kacar mutlaka livar bulundurunuz, emeğiniz boşa gidebilir, bir diğer önerim, eger bulabilirseniz bir cuvala,yine inek mayısı koyup içine taş koyup ayak ucunuza suya koyunuz, cok yararını göreceksiniz, çok lezzetli,maddi degeri yuksek tutması zor,ve şifa dolu bir eti vardır...

pişirme yöntemi ise önerim, iyice tuzlayıp 25 dk kadar bekletin, 7cm uzunlugunda parcalara bölün, son pişirmeye yakın mangala atmadan toz biberle havcarlayın, hayatınızda yediginiz ender lezzetli bir balık göreceksiniz .. aganigi naganigi etkiside vardır bilginize ) saygılarımla afiyet olsun..

Facebook'ta Paylaş
scatman_1977 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.06.11, 18:03   #2
kefal
Üye

Üye Adı: muvaffak
Memleket:izmir
En İyi Avı:
Referans:
kefal will become famous soon enoughkefal will become famous soon enough
usta bayagı bir detay var teşekkürler

kefal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.06.11, 18:10   #3
beraşev
Üye

beraşev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Nihat
Memleket:zonguldak
En İyi Avı: Sazan,levrek
Referans:
beraşev will become famous soon enoughberaşev will become famous soon enough
Anlatımınıza ve paylaşımınıza sağlık. Teşekkür ederim.

beraşev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.11, 09:10   #4
krghy68
Üye

krghy68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: HAYATİ YAYLACI
Memleket:ÇORUM
En İyi Avı:
Referans:
krghy68 will become famous soon enoughkrghy68 will become famous soon enough
slm eline agzına saglık yılan balıgının ve turna balıgının en lezzetli nesi olur aydınlatırsanız sevinirim tüm balıkcı dostlara rast gelsin,

krghy68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.11, 09:35   #5
Turna
Üye

Turna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: F.Mehmet KORAY
Memleket:ANKARA
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
Turna will become famous soon enoughTurna will become famous soon enough
Paylaşım işin çok teşekkürler, kullanıdığınız takım nasıl ?, ( iğne kaç no, misine kaç no, kurşun kaç gr, V.S.)

Turna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.11, 12:46   #6
scatman_1977
Üye

Referans:
Alıntı:
Turna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Paylaşım işin çok teşekkürler, kullanıdığınız takım nasıl ?, ( iğne kaç no, misine kaç no, kurşun kaç gr, V.S.)

misina suyun rengine göre degişir benım avlakta haki misina kullanıyorum, 60 lık misina kullanıyorum cunku cok kırdım ipi ,2 kilo ve üzeriyılan balıkları inatcı olur cıkarırken ipinizi kırıyor, kursun agır olmamalı, 10 gr. tespih kursun dediğimiz kursun kullanıyorum, cunku yılan balıgı cok zekidir, yemi ağzına alır, önce biraz götürüp bırakıyor, kursun ağır olursa vurmuyor tekrar,mantarı az götürür,ona zaman tanıyın batırması için yoksa atıyor agzından, iğne 4 numara kullanıyorum,fransız çaprazı diyoruz biz,saglam olmalı kendini kamışa dolar ve ordan ayrılmaz iğneyi cıkarana kadar, cok iğnem egildiğinden kacırdıgımı biliyorum. saygılar.

Alt 21.06.11, 15:28   #7
C@feran
Üye

C@feran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Cafer Karslı
Memleket:Ankara
En İyi Avı: Sular yükselince, balıklar karıncaları yer... Sular çekilince de karıncalar balıkları..
Referans:
C@feran will become famous soon enoughC@feran will become famous soon enough
Sevgili Gökdemir tüyolar için teşekkürler.Geçen günlerde Adıyamana gittim.Orada yılan balığı tutmayı denedim ama olmadı.Bir dahaki sefer senin bu yazdıklarından yola çıkarak deniycem bakalım
Kafama takılan olay şamandra gittiğinde tasma neden işe yaramıyor.Ağzı çok mu küçük ? Küçük numara iğnelerle avlanıldığında tasma işe yarar mı.?

C@feran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.06.11, 15:48   #8
scatman_1977
Üye

Referans:
Alıntı:
krghy68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
slm eline agzına saglık yılan balıgının ve turna balıgının en lezzetli nesi olur aydınlatırsanız sevinirim tüm balıkcı dostlara rast gelsin,
BEN HAYATIMDA ELİMİ TURNAYA VURMADIM CUNKU BURALARDA YOK,AMA YLAN BALIGININ EN LEZZETLİSİ FÜMELEME VE MANGAL DIR, MANGALI KARILA OLUR AMA IZGARAYA DEĞİL ŞİŞTE PİŞİRMENİ ÖNERİRİM, YUZDUKTEN SORA, 7 CM GİBİ DOĞRA SORA İYİCE TUZLA,25 DK KADAR BEKLET VE PİŞİRMEYE BAŞLAMADAN EVVEL TOZ BİBER İLE GÜZELCE AVCARLA, MUKEMMEL ÜZERİ BİR TADI OLACAKTIR,YANINDA YİYECEĞİN SALATA SULU BİR SALATA OLMAMALI SOGAN SALATA YADA MAROL SALATASI DENE..

AFİYET OLSUN, COKK ŞİFALIDIR AYRICA

Alt 21.06.11, 15:52   #9
scatman_1977
Üye

Referans:
Alıntı:
C@feran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Gökdemir tüyolar için teşekkürler.Geçen günlerde Adıyamana gittim.Orada yılan balığı tutmayı denedim ama olmadı.Bir dahaki sefer senin bu yazdıklarından yola çıkarak deniycem bakalım
Kafama takılan olay şamandra gittiğinde tasma neden işe yaramıyor.Ağzı çok mu küçük ? Küçük numara iğnelerle avlanıldığında tasma işe yarar mı.?

KARDEŞ CAHİLLİĞME VER TASMA NEDİR BİLMİYORUM ? BİLDİĞİM SU YILAN BALIGI YEMİ OLDUGU YERDE YEMEZ, ALIR SOTE KARANLIK ALANA CEKER, OLDUGU YERDE YEMESİ İÇİN KAMIŞIN İÇİNE ATMAN LAZIM YEMİ, BU KEZDE İĞNEYİ HİSSETTİGİ AN KAMIŞA DOLANIR, BEN O BALIGI KAMIŞA DOLANDIKTAN SORA CIKARACAK ADAM TANIMIYORUM, AYRICA YEMİNİ DİBE İYİCE İNSİN, DİGE BİR NOT , BALIGI TUTTUGUNDA GERGİDE TUT SÖKENE KADAR 2 DK HAVADA BEKLET YOKSA OLTANI BİRBİRİNE KATAR DEMEDİ DEME..

Alt 21.06.11, 16:41   #10
C@feran
Üye

C@feran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Cafer Karslı
Memleket:Ankara
En İyi Avı: Sular yükselince, balıklar karıncaları yer... Sular çekilince de karıncalar balıkları..
Referans:
C@feran will become famous soon enoughC@feran will become famous soon enough
Alıntı:
scatman_1977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
KARDEŞ CAHİLLİĞME VER TASMA NEDİR BİLMİYORUM ? BİLDİĞİM SU YILAN BALIGI YEMİ OLDUGU YERDE YEMEZ, ALIR SOTE KARANLIK ALANA CEKER, OLDUGU YERDE YEMESİ İÇİN KAMIŞIN İÇİNE ATMAN LAZIM YEMİ, BU KEZDE İĞNEYİ HİSSETTİGİ AN KAMIŞA DOLANIR, BEN O BALIGI KAMIŞA DOLANDIKTAN SORA CIKARACAK ADAM TANIMIYORUM, AYRICA YEMİNİ DİBE İYİCE İNSİN, DİGE BİR NOT , BALIGI TUTTUGUNDA GERGİDE TUT SÖKENE KADAR 2 DK HAVADA BEKLET YOKSA OLTANI BİRBİRİNE KATAR DEMEDİ DEME..
Tasma dediğim; balık şamandrayı oynatırken yani yem ağzındayken sert şekilde kamışı kendine doğru çekerek iğneyi balığın ağzına takma olayı.Sen zaten yemi sürüklediğini ve tenha bi yerde yediğini söylemişsin.Dediğin gibi kamışlık alana atıp iğneyi iyice benimsemesini bekliycez

C@feran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Sponsorlar