Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Olta Malzemeleri Zokalar

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Zokalar Yemli zokalar, yemsiz zokalar, seğirtme zokaları, tüylü zokalar,hırsızlı zokalar, purçollar, sarımsak ve sülük zokalar...

Seçenekler Stil
Alt 04.04.11, 15:30   #1
alptekin

alptekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Alptekin
Memleket:Ankara
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: Turna 7.5 kg sazan 4 kg kefal 2 kg
Referans:
alptekin is on a distinguished road
shimano dan yeni bir rapala..waxwing

herkese rasgele
klasik rapalanın yüzmesini sağlayan gagası hep önde ve aşağı doğrudur bu model de tamamen farklı bir boyut getirilmiş .daha çok deniz için tasarlanmış gibi dursa da tatlısu da özellikle sığ avlaklarda kullanılabilir ..ilk gördüğümde kulekreis abizmizn deniz de levrek avı tarifine uyan bir yem buldum diye sevinirken yemin ağırlığı moralimi bozdu
bu yemin 2 boyu var biri 9 cm 25 gr diğeri 12 cm 42 gr ben de bu yemi atacak kamış malesef yok (tabisazan kamışıyla at-çek yapmaya kalkarsam o başka )
bu yemin en büyük özelliği aksiyon vermek için kamışı kullanmanıza gerek yok siz dümdüz sararken o bir sağ bir sol zik-zak çizerek geliyor ayrıca 3 lü değil owner marka 2 li iğne kullanılmış ki sığ yerlerde takılma sorunu en aza insin

burda da videosunu görebilirsiniz

VİDEO

herkese hayırlı avlar

Facebook'ta Paylaş

Konu Ayhan Çetiner tarafından (05.04.11 Saat 09:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: Forum Kuralları.
alptekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.04.11, 01:32   #2
Yücel Canvar

Yücel Canvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Yücel Canvar
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: Kral balıkçı kaşığı ile yakaladığım 67 cm turna
Referans:
Yücel Canvar is on a distinguished road
Paylaşımınla bizleri bilgilendirdiğin için sana çok teşekkür ederim.Deneyip sonuçlarını görmek lazım.Yamyam turnaların tam azına layık fakat bu ürünü av bayilerinde bulabilirmiyiz acaba...

Yücel Canvar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.04.11, 15:31   #3
alptekin

Referans:
henüz türkiye ye geldiğini sanmıyorum 2011 ürünü olarak görünüyor ..ama netten sipariş le alınabilir ..atarı yüksek kamışla kıyıdan uzağa atış yapılabilir ..dalmadığı için kıyıdaki otlara takılma riski de az..boyutu tam turnalık ..kıyı avcısı için faydalı olabilir kanaatindeyim en önemli avantajı da aksiyonu kendinden olması ..yeni başlayan ve kamışla oynamayı sevmeyen avcılar için ideal sadece at ve sar gerisini o yapıyor zaten

Alt 05.04.11, 21:14   #4
abdul81
Üye

abdul81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: abdullah cücü
Memleket:amasya
En İyi Avı: 20 kg yayın
Referans:
abdul81 is on a distinguished road
tam benlik o zaman şu kamışla aksiyon verme işini biri uygulamalı gösterse çok iyi olacak ama bizim burda sadece kaşıkla turnna avlanıyor sahteler kullanılmıyor

abdul81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.04.11, 21:56   #5
refaha

refaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: refah aypak
Memleket:ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 1962 - 1972 tarihleri arasındaki tüm balık avları.....
Referans:
refaha will become famous soon enoughrefaha will become famous soon enough
Paylaşımınız için size teşekkür ederim, sanırım iş yapar birazda siz aksiyon verdirirseniz olumlu sonuç alırsınız...Bol şanslar..

refaha isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.04.11, 09:09   #6
n/a
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
Bu sunni yem'in ayrodinamik yapısı oldukça farklı olsa da, tercih edeceğimi sanmıyorum. Çünkü, kullandığım yemleri neredeyse vals yaptıracak kadar iyi tanıyorum, zaten onları üretenler bu işin iyilerinden.
Bu markaya ait yemin henüz böyle bir sıralamaya gireceğini düşünmüyorum.

Alt 06.04.11, 12:45   #7
Metin KÜMET

Metin KÜMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Metin KÜMET
Memleket:Eskişehir-Kütahya-Çanakkale
En İyi Avı: Daha avlamadım
Referans:
Metin KÜMET will become famous soon enoughMetin KÜMET will become famous soon enough
Shimano ve Rapala ayrı markalardır/firmalardır.
Sizin bilgi ve tecrübeleriniz oldukça fazla, siz daha iyi bilirsiniz gerçi ama,
Shamano firması Rapalayla anlaşıp ortak bir SAHTE YEM çıkardıysa bilemem.

Metin KÜMET isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.04.11, 17:58   #8
alptekin

Referans:
nasıl gilette firması bizde jilet jeep firması cip sassy bizde sasi olduysa rapala da sahte yemin adı olarak kaldı istesem sahte plastik yem diye de yazrdım nasıl sasi için sahte silikon yem demiyorsak rapala da artık genel geçer bir yem adı oldu kanaatindeyim...bu yemi zaten aksiyonu kendinden olduğu için beğenip paylaştım bende kendi alıştığım yemleri istediğim gibi kullanabilyorum..şua n piayasada daiwa yo-zuri shimano adıyla satılan birçok markayı bir firma fason olarak üretiyor zaten bu yemi de shimano nun yaptığını sanmıyorum muhtemelen sure catch e yaptırıyor ..marka ya takılmayın yani sahte yemde bir çoğu zaten aynı fabrika dan çıkıyor gerçi beni markacılıkla suçlarken şimdi marka bazında eleştirilmek de entresan yada vanessa gibi direk sataşma da entresan demekki artık sasi de yazmamak lazım sonuçta o da mister twister firmasıın silikon yeminin adı yada boili yerine suda kaynamış hamur topu yazarız rapala yerine crank bait yada wobbler yazsam anlaşılmaz olacaktı ama bundan sonra zaten birşey paylaşmayacağım zaten merak etmeyin...önyargı yada antipatiyle yaklaşıyorsunuz nasılsa.
frekans meselesi sonuçta herkes herkesle anlaşıcak dye bir kural yok sizlere iyi paylaşımlar iyi avlar

Alt 07.04.11, 05:35   #9
mehteran
Üye

mehteran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Gürkan KOCAÇAY
Memleket:KÜTAHYA
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: Edindiğim dostlarım.
Referans:
mehteran will become famous soon enoughmehteran will become famous soon enough
Alıntı:
alptekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
nasıl gilette firması bizde jilet jeep firması cip sassy bizde sasi olduysa rapala da sahte yemin adı olarak kaldı istesem sahte plastik yem diye de yazrdım nasıl sasi için sahte silikon yem demiyorsak rapala da artık genel geçer bir yem adı oldu kanaatindeyim...bu yemi zaten aksiyonu kendinden olduğu için beğenip paylaştım bende kendi alıştığım yemleri istediğim gibi kullanabilyorum..şua n piayasada daiwa yo-zuri shimano adıyla satılan birçok markayı bir firma fason olarak üretiyor zaten bu yemi de shimano nun yaptığını sanmıyorum muhtemelen sure catch e yaptırıyor ..marka ya takılmayın yani sahte yemde bir çoğu zaten aynı fabrika dan çıkıyor gerçi beni markacılıkla suçlarken şimdi marka bazında eleştirilmek de entresan yada vanessa gibi direk sataşma da entresan demekki artık sasi de yazmamak lazım sonuçta o da mister twister firmasıın silikon yeminin adı yada boili yerine suda kaynamış hamur topu yazarız rapala yerine crank bait yada wobbler yazsam anlaşılmaz olacaktı ama bundan sonra zaten birşey paylaşmayacağım zaten merak etmeyin...önyargı yada antipatiyle yaklaşıyorsunuz nasılsa.
frekans meselesi sonuçta herkes herkesle anlaşıcak dye bir kural yok sizlere iyi paylaşımlar iyi avlar
Sevgili alptekin kardeşim, bizler bu çatı altında yıllardır yazışır ve zaman zamanda olsa aynı avlakta birlikte sohbet eder aynı demlikten çay içer doğa ve çevre dostu olan arkadaşlarımıza desdek olabilmek için km lerce yol kateder sanalda anlaşamadığımız konuları canlı canlı su kenarlıranda tartışırız, kusuruma bakmayın acaba sizinle oturup iki muhabbet ettikmi biz ?????? Şayet etmediysek tartışmamıza devam edebilmemiz için sizi turna açılışının yapılacağı organisazyona davet etmek istiyorum, hem şu malzemelerinizi getirir sergilersiniz, hemde bize biraz bilgi verirsiniz ne dersiniz.... Elbetdeki bundan sonra paylaşmayacağım deyip kaçmak size göre değildir... Sanaldan anlatmakla olmuyor bu işler, gerçekleri görelim, bu güne kadar hangi etkinliklere katıldığınızı merak ettim doğrusu, ağaç dikiliyor, balıklar geri salınıyor, doğa ve çevre korunuyor, su kenarlarından çöp taplanıyor, siz acaba hangi karelerin içindesiniz. ????

mehteran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.04.11, 08:16   #10
berkk54

berkk54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Yaşar BESLER
Memleket:Sakarya
En İyi Avı: sazan28kğ
Referans:
berkk54 will become famous soon enoughberkk54 will become famous soon enough
teşekürler

berkk54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Sponsorlar