Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Olta Malzemeleri Kamışlar

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Kamışlar Nerede, nasıl bir kamış kullanmalı Ava hangi kamışlarla gidilmeli Kamışlarda aksiyon ne demek ..... v.b.

Seçenekler Stil
Alt 31.10.09, 00:08   #11
Atilla TOKER
Üye

Atilla TOKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Atilla TOKER
Memleket:Aydın/Didim yazsada memleket ADANA
Kan Grubu: 0 Rh (+)
En İyi Avı: Havalar ısındı bakcez gayri!!!
Referans:
Atilla TOKER will become famous soon enoughAtilla TOKER will become famous soon enough
karbonu fiberi bilmem eskiden su kenarından sazlıktan keser mantarlı olta yapardık mantarıda ya terliklerden yada şarap mantarı(bu lüks olurdu)
o zaman çektiğimiz balıklarda (sazan-pullu) kiloluk 2,3,4,5 kg. gayet güzel ve dayanıklı olurdu şimdiyse kamışlar nasıl olsun,nasıl olursa olsun sizin kısmetiniz bol iğneleriniz keskin misinanız sağlam olsun
birde şu var her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır

Atilla TOKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.09, 20:11   #12
bilent yildirim
Üye

bilent yildirim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: bilent yildirim
Memleket:istanbul-edirne
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
bilent yildirim will become famous soon enoughbilent yildirim will become famous soon enough
internet ortamında stick kamışlar üzerine de ilk çalışmayı, belkide tek çalışmayı da yapmıştım.ki bu kamışlar kuvvet bakımından teknolojinin geldiği son noktadır.
bu yazdıklarım uzun uğraşlar,araştırmalar ile yazılmış paylaşımlardır arkadaşlar.

http://www.oltacilar.com/forum/kamis...-kamislar.html

bilent yildirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.09, 20:33   #13
tamer topaloğlu
Üye

tamer topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: tamer
Memleket:ANKARA
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
tamer topaloğlu will become famous soon enoughtamer topaloğlu will become famous soon enough
en iyi olta balık tutan oltadır...

tamer topaloğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.09, 20:46   #14
MISTANBAYER
Üye

MISTANBAYER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: MISTAN BAYER
Memleket:KUTAHYA/ROMANYA
En İyi Avı: ANAC BALIGI OPUP GERI BIRAKALIM, GERCEK AMATORLUGE DONELIM
Referans:
MISTANBAYER will become famous soon enoughMISTANBAYER will become famous soon enough
Alıntı:
bilent yildirim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
internet ortamında stick kamışlar üzerine de ilk çalışmayı, belkide tek çalışmayı da yapmıştım.ki bu kamışlar kuvvet bakımından teknolojinin geldiği son noktadır.
bu yazdıklarım uzun uğraşlar,araştırmalar ile yazılmış paylaşımlardır arkadaşlar.
Selamun aleykum,
Kiymetli arkadasim,calismalarin ve paylasimin icin tesekkurler.Stick kamislarin yapilma dusuncesi diger kamislara gore tamamen degisik.Stick kamislarda agirlik ve surtunme ikinci planda.Daha ziyade esneklik ve mukavemet on planda.Surtunme derken uzun atislari kastediyorum.Esneklik ve yuk on planda oldugu icin elyaflar tercih ediliyor.Stick kamislarin karbon olanlari ki:makina takilan bolumleri genelde yapiliyor oda karbon-fiber alasimlarindan.Uc kisimlari genede tercihan dolu elyaftan oluyor.Herhalde sazan kamislarida stick kamis malzemesinden yapilabilir diyemezsin.Cunki kendi agirligiyle bile egilir degilmi?Selamlar.

Konu Nuri ERTİK tarafından (20.11.09 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir.
MISTANBAYER isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.11.09, 09:01   #15
bilent yildirim
Üye

En İyi Avı:
Referans:
bilent yildirim will become famous soon enoughbilent yildirim will become famous soon enough
Alıntı:
MISTANBAYER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Alıntı:
bilent yildirim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamun aleykum,
Kiymetli arkadasim,calismalarin ve paylasimin icin tesekkurler.Stick kamislarin yapilma dusuncesi diger kamislara gore tamamen degisik.Stick kamislarda agirlik ve surtunme ikinci planda.Daha ziyade esneklik ve mukavemet on planda.Surtunme derken uzun atislari kastediyorum.Esneklik ve yuk on planda oldugu icin elyaflar tercih ediliyor.Stick kamislarin karbon olanlari ki:makina takilan bolumleri genelde yapiliyor oda karbon-fiber alasimlarindan.Uc kisimlari genede tercihan dolu elyaftan oluyor.Herhalde sazan kamislarida stick kamis malzemesinden yapilabilir diyemezsin.Cunki kendi agirligiyle bile egilir degilmi?Selamlar.

Hocam:ben zaten senin yazdığına ters bir tez sunmadım,orada malzemelerin üzerine çalışma yapmışım yayınlamışım.kim ne isterse onu kullanır,zaten illaki bunu kullanacaksın diye de dayatmamışım,eğer orda yazan araştırmaya inanmıyorsanız,yazarsınız bir makale bizde sizin bilgilerinizden faydalanırız.
ben stick kamışları da katarken meseleye,özellikle altına eklemişim :bu yazılar kolay oluşmuyor, dünya kadar araştırma yapıp birsürü çeviri yapıyorsunuz,cevap yazarken de birazcık elimize vicdanımıza koyalım diye bunu ekledim.
ilk mesajınızda KARBON VE FİBER malzemeden bahsediyorsunuz,ikinci mesajınızda birden SAZAN KAMIŞLARI na geçiyorsunuz,bende her ikisine de cevap vermeye çalışıyorum.
konu KARBON -FİBER arasındaki farklarmı,yoksa SAZAN KAMIŞLARINDAKİ KARBON YAPILAR MI önce buna karar verinki bende ona göre cevaplamaya çalışayım.
tabiki ne alakası var sazan kamışları ile,stick kamışların,ben malzemelerin kuvvet ve dayanımlarından,esnekliklerinden bahsetmeye çalışıyorum,ama bir türlü sizin ne demek istediğinizi anlayamıyorum,ya gördüğünüz bu resimleri anlatıyorsunuz yada,daha derin konuşuyorsunuz ben o frekansa giremiyorum.
biz kimseye karbon kullanmayın dememişiz:ince kamışlarda dikkat edin,her firmanın karbonuna güvenmeyin,SAZAN KAMIŞLARINDA YAPI FARKLI dememe rağmen hala, sazan kamışlarında 24-30-36 ,ee ben ne dedim ki tü kaka mı dedim.

YAYINLADEIĞINIZ RESİMLERİN,kamış halkalarına dikkat ederseniz çoğu SAZAN KAMIŞI,farkındamısınız bilmiyorum ama,sadece bir tanesi teleskopik o da zaten dam süper natural,o kamışın incesi de benim takım arkadaşımda var ve profesyonel olmasına rağmen bir sezon da, iki defa ucu kırıldı,bende zaten bu konuya vurgu yaptım,sizin resminizde denk geldi.

internette yazan bu firmaların görsellik hikayelerine inanmayın bence. bu gün türkiyeye de üst düzey kamışlar geliyor ve bunlardan hepimizde var ve çoğu elimizden geçiyor,yurt dışından iyi kamışlar alan arkadaşlarımız var,bunlarında da performansından haberimiz var ,zaten benim için de kullanan kişinin verdiği bilgi önemli.

SİZ EN İYİSİ SAZAN KAMIŞLARI ÜZERİNE BAŞKA BİR KONU AÇIN(bana cevap olarak yazdıklarınızı) bende kendi bilgim varmı ,yokmu,size katılıp katılmadığımı ifade ederim.

Konu Nuri ERTİK tarafından (20.11.09 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.
Alt 19.11.09, 10:03   #16
MISTANBAYER
Üye

Referans:
MISTANBAYER will become famous soon enoughMISTANBAYER will become famous soon enough
Selamun aleykum,
Kiymetli Bulent kardesim MISTANBAYER olarak siteye bir kelime daha cok bilgi ilave edenden ve daima yarindan yani teknik ve teknolojiden yanayim.Seni elestirip eksigini aramiyorum seni biraz daha arastirmaya zorladigima inaniyorum.Buda bizim sitemizin menfaatine.Senin o kadar degisik ve cok konuda topic`in varki hangine cevap yazalim hangini elestirelim.Ara sira yakaladigimiz bir araliktan girmeye calisiyoruz. Daha cok bilgi aktarmani temenni ederim.Saglicakla kal.selamlar.

Alt 19.11.09, 20:58   #17
bilent yildirim
Üye

En İyi Avı:
Referans:
bana göre çok yakında hem kırılmayanı,hemde hafif kamışı yapacaklar ama bu gün bu malzemelerin (karbon,grafit,fiber,aramid)kullanımını,bunların miktarlarını
her firma kendine saklıyor.ama miktarlarını belirleyen en büyük değişkenin, kamışların:
parabolik,yarı parabolik,; sert aksiyonlu olması belirliyor da olabilir.

Alt 19.11.09, 21:55   #18
MISTANBAYER
Üye

Referans:
Selamun aleykum,
Bana gorede bir anda isin sonuna varilamaz,varilacak bile olsa varmazlar.Her sene bir adim atarak ekonomileri ayakta kalir.Hem kirilmaz hem hafif malzemeden kamis yapacaklar ondan sonra gerisini kime satacaklar.Araba modelleri gibi her sene bir degisiklik tamam.Kamislar dikkat edilirse belli bir agirliktan asagi dusurulmuyor cunki denge cok onemli.

Alt 20.11.09, 08:40   #19
Kasım TAZEGÜNEY
Misafir

Üye Adı:
Kan Grubu:
En İyi Avı:
Referans:
mıstan abi ve bülent bey kardeşim, her ikinizinde bu konuda bir hayli bilgi ve tecrübe edindiğinizin farkındayım bundan sonra zaten sizlere danışmada kamış almayıda düşünmüyorum .yanlız şimdiye kadar iyi mal kendini gösterir hesabı, şöyle bir elime alır bakar bir iki incelemeden sonra almaya karar verirdim.en son aldığım kamışı yazayımda mümkünse değerlendirmesini siz yapın (VARCELLİ ENYGAME MASTER TELESKOPİK SURF)420 200 GRAM ATARLI bana sorarsanı cok memnunum. ---------------- Tabiki her üründe olduğu gibi bu dalda her gecen gün bir üst modeli çıkmaya devam edecektir.buda mal ve hizmet pazarlamanın olmazlarındandır.

Alt 20.11.09, 21:25   #20
bilent yildirim
Üye

En İyi Avı:
Referans:
bende kullanmadan fikir oluşturamıyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar