Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Tatlı Su Balıkcılığı Tatlı Su Av Teknikleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Tatlı Su Av Teknikleri Tatlı su balık avında kullanılan teknikleri burada paylaşabilirsiniz

Seçenekler Stil
Alt 23.03.13, 22:43   #21
kulekreis
Üye

kulekreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Hasan Hüseyin Külek
Memleket:İstanbul
Kan Grubu: A Rh (-)
En İyi Avı:
Referans:
kulekreis will become famous soon enoughkulekreis will become famous soon enough
Sevgili Gökhan. Arkadaşların önerilerini okudum. Hepsi doğru söylüyor. Ben başka bir öneride bulunacağım. Varsın biraz pahalı olsun. Senin değerlerin daha önemli. Varsın toplaması zor olsun. Senin
yaşam vaktinden çalmaz. Varsın aküleri çabuk bitirsin. Senin yaşamını bitirmesin. Her lüksün bir bedeli olacaktır. Ama para,ama zaman,ama yorgunluk. Bunlarda balıkçılığın cilvelerindendir. Evinde balık yerken bunların hepsini unutursun. Allah gönlüne göre versin kardeşim Sevgiler ve Selamlar

kulekreis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.03.13, 11:03   #22
Kamil Metin

Kamil Metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Kamil METİN
Memleket:Ankara
Kan Grubu: A Rh (+)
En İyi Avı: turna ve sazan
Referans:
Kamil Metin will become famous soon enoughKamil Metin will become famous soon enough
Alıntı:
gökhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kamil Abi çok sağol, altta omurga olması çokönemli mi? olmasada olabilir mi?

Eğer değişik görüş olmazsa Kolibri K-280T Bot
Minn Kota Endura 30 motor olacak.
Alıntı:
Taban : Izgara Ahşap Taban
Boy : 200 cm
En : 140cm
Simit Çapı : 38cm
Hava Bölümü : 3
Oturak Adedi : 1
Motor Bağlanabilir : Evet
Taşıma Kapasitesi : 250 kg
Ağırlığı : 23kg
Kapalı Paket Ölçüsü (cm) :

gökhan kolibri bot güzel benimde en çok üzerinde durduğum bir bot,tu en güzelide birinci resimde verdiğin bot, muz kuyruk ve zodyak tipi olması ve üçken burunlu olası, ama bunlarda 2,40 ve 2,60 larında omurga yok 2,80 de tam emin deyilim 3,00 mt ve üzeri omurgalı diye biliyorum yanlış hatırlmıyorsam. ama bana göre her ne marka alırsan al kesinlikle omurgalı olsun çünkü dalgalı havalarda ben çok faydasını gördüm,
hatta bu konuda istanbuldan erol örkcü (abanticus) abiyi ara o toptancıları çok geziyor ve güzel fiyatlar alıyor.

Kamil Metin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.03.13, 17:44   #23
gökhan
Üye

gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: gökhan batu
Memleket:ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı: 100 CM. TURNA HAYALİ.
Referans:
gökhan will become famous soon enoughgökhan will become famous soon enough
Kamil abi ilgin çok çok sağol aklına yatan modeller varsa özelden yollarsan çok sevinirim.

Konu gökhan tarafından (24.03.13 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.
gökhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.03.13, 17:51   #24
gökhan
Üye

Referans:
kamil abi buna nedersin, Omurgalı ama 42 kilo ?Şişirilebilir Airdeck (sert tabanlı) ve omurgalı motor takılabilir bot.
Uzunluk 270 cm
Net Ağırlık 42 KG
Max. Taşıma Kapasitesi 420 KG
Max. Kişi Sayısı 3 KİŞİ
Genişlik Dıştanı 152 cm net 67 cm
Bölme Sayısı (Hava Odacığı) 3 artı 1
Et Kalınlığı 90 mm 1100 denye
Max. Taşınabilecek Motor 7,5 HP
Tüp Çapı 42 cm

Bu olabileceği gibi OMURGALI ZODİAK tipi bot önerilerinizi bekliyorum.

Konu gökhan tarafından (24.03.13 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir.
Alt 25.03.13, 08:35   #25
Kamil Metin

Referans:
Kamil Metin will become famous soon enoughKamil Metin will become famous soon enough
Alıntı:
kamil abi buna nedersin, Omurgalı ama 42 kilo ?Şişirilebilir Airdeck (sert tabanlı) ve omurgalı motor takılabilir bot.
Uzunluk 270 cm
Net Ağırlık 42 KG
Max. Taşıma Kapasitesi 420 KG
Max. Kişi Sayısı 3 KİŞİ
Genişlik Dıştanı 152 cm net 67 cm
Bölme Sayısı (Hava Odacığı) 3 artı 1
Et Kalınlığı 90 mm 1100 denye
Max. Taşınabilecek Motor 7,5 HP
Tüp Çapı 42 cm

Bu olabileceği gibi OMURGALI ZODİAK tipi bot önerilerinizi bekliyorum.
gökhan bot güzel , burun kısmı benim bot,la aynı ama motor takacağın kısım ahşap olsa daha güzel olur, bir,de taban kısmının kalınlığına bak bazıları çift kat ve daha dayanıklı oluyor, tabi fiyatıda önemli kaliteye bakarken aradaki fiyat farkını nuntmamak gerek,

Alt 25.03.13, 11:52   #26
gökhan
Üye

Referans:
gökhan bot güzel , burun kısmı benim bot,la aynı ama motor takacağın kısım ahşap olsa daha güzel olur, bir,de taban kısmının kalınlığına bak bazıları çift kat ve daha dayanıklı oluyor, tabi fiyatıda önemli kaliteye bakarken aradaki fiyat farkını nuntmamak gerek,

Kamil abi çok sağol bana bot marka ve modeli belirtte o tiplere bakayım.

Alt 25.03.13, 12:35   #27
Hakkı Sadık AKBULUT

Hakkı Sadık AKBULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Hakkı Sadık AKBULUT
Memleket:ANKARA
En İyi Avı: TURNA 80 CM
Referans:
Hakkı Sadık AKBULUT is on a distinguished road
Gökhan bu iş elindeki bütçeye bağlı olarak değişir. Ama bencede Kamil abinin dediği gibi arkası ahşap olan olursa motor için daha iyi olur. Geçen sene bende çok araştırdım. Bu konuda sitede araştırma yaptıysan o konuyuda sanırım görmüşsündür. Bu tür şeylerde seçenek çok olunca ve kişilerin kendi tercihleriyle kafan çok karışacaktır. Bence önce almak istediğin botun para limitini kendince koy ( sanırım koymuşsundurda ) sonrasında o limitlerdeki botları araştır. Gerçi araştırdıkça ya bu bot 600 TL ama şununda şu özelliği iyiymiş ama 800 TL sıymış 200 TL daha vereyim bu olsunda oluyor yani zor hangi marka hangi model ahşap tabanmı aleminyum tabanmı diye diye kafa karışıyor. Ama şunu söyleyeyim bot en kolayı sonra motorda kolay ben en çok aküde takılmıştım Allah ' a şükür hepsini aldım ama balığa çok az gidebildim.

Allah yardımcın olsun inşallah istediğin gibi birşey bulursun.

Hakkı Sadık AKBULUT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.03.13, 12:40   #28
gökhan
Üye

Referans:
Alıntı:
Hakkı Sadık AKBULUT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gökhan bu iş elindeki bütçeye bağlı olarak değişir. Ama bencede Kamil abinin dediği gibi arkası ahşap olan olursa motor için daha iyi olur. Geçen sene bende çok araştırdım. Bu konuda sitede araştırma yaptıysan o konuyuda sanırım görmüşsündür. Bu tür şeylerde seçenek çok olunca ve kişilerin kendi tercihleriyle kafan çok karışacaktır. Bence önce almak istediğin botun para limitini kendince koy ( sanırım koymuşsundurda ) sonrasında o limitlerdeki botları araştır. Gerçi araştırdıkça ya bu bot 600 TL ama şununda şu özelliği iyiymiş ama 800 TL sıymış 200 TL daha vereyim bu olsunda oluyor yani zor hangi marka hangi model ahşap tabanmı aleminyum tabanmı diye diye kafa karışıyor. Ama şunu söyleyeyim bot en kolayı sonra motorda kolay ben en çok aküde takılmıştım Allah ' a şükür hepsini aldım ama balığa çok az gidebildim.

Allah yardımcın olsun inşallah istediğin gibi birşey bulursun.

benim yaşadıklarımı anlatmışsın tamamen.
Fiyat çok esnek 700 liradan 1200 liraya kadar çıkabilirim. kolibri veya remixonların tamamen şişme modelleri o kadar zaten benim sıkıntım kimsenin marka ve model vermeden yardımcı olmaya çalışması.
Birisi deseki kardeşim şu marka şu model botu al ben kullandım taş gibi onu inceleyeceğim.Ama motoru Minn kota alacağım o kesin gibi bundan sonrada Akü için biraz uğraşırım.

Alt 25.03.13, 12:50   #29
Hakkı Sadık AKBULUT

Hakkı Sadık AKBULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Hakkı Sadık AKBULUT
Memleket:ANKARA
En İyi Avı: TURNA 80 CM
Referans:
Hakkı Sadık AKBULUT is on a distinguished road
Alıntı:
benim yaşadıklarımı anlatmışsın tamamen.
Fiyat çok esnek 700 liradan 1200 liraya kadar çıkabilirim. kolibri veya remixonların tamamen şişme modelleri o kadar zaten benim sıkıntım kimsenin marka ve model vermeden yardımcı olmaya çalışması.
Birisi deseki kardeşim şu marka şu model botu al ben kullandım taş gibi onu inceleyeceğim.Ama motoru Minn kota alacağım o kesin gibi bundan sonrada Akü için biraz uğraşırım.
Gökhan ben benim aldığım botu tavsiye etsemmi etmesemmi bilemedim çünkü çok az kullandım o yüzden bişey diyemiyorum.

Aldığım bot bu 360 cm remixon ahşap taban bot

Motor markan gayet iyi geldi bana ben motoru haibo ET54 12 volt almıştım.

Akü olarakta 182 amper marin akü aldım birde 100 tl ye çıkma kuru akü aldım yedek olsun diye.

Bir tavsiye vereyim botu 360 alma çok büyük sayılmaz ama ağırlık artıkça motor zorlanıyor yani akü çabuk bitiyor.

Hakkı Sadık AKBULUT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.03.13, 13:41   #30
Kamil Metin

Referans:
Alıntı:

Kamil abi çok sağol bana bot marka ve modeli belirtte o tiplere bakayım.

Gökhan bayinin ismini reklam olmaması için veremeyeceğim,de,
ben geçen yıl dışkapıdan bir bayiden aldım. bot sağlamlık bakımından süper banada bir arkadaş tavsiye etti daha önce kendisi almıştı aynısını bende aldım hatta benden sonra aynı bottan bir arkadaş,da aldı, botun resmi telefonda var ama bilgisayara yüklemeyi beceremiyorum. zaten av raporlarımıda onun için açamıyorum ya..

ben geçen yıl botu 1,200 tl aldım,
marka STERN MARN 2,90 mt,
MARİN JEL bakımsız AKÜ,de 400 tl
115 amp ortalama 6, 7, saat kullanıyorum.
motor FLOWER 33 LBS, 3+5 iki yıl önce 255 tl,ye almıştım.

tabi bunlar hep tercih meselesi. hakkının dediği gibi ne kadar çok araştırırsan o kadar çok,ta kafan karışır. abi gireceksin bir dükkana bismillah ya allah deyip alıp çıkacaksın yoksa bu gidişle sezonu biter gider ALLAH muhafaza.)

Konu Kamil Metin tarafından (25.03.13 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar