Anasayfaya Git!

Go Back   Balık Avı ve Amatör Balıkçılık Tatlı Su Balıkcılığı Tatlı Su Av Teknikleri

Uyarılar

HEM KENDİ SAĞLIĞIN HEM DE AİLE BİREYLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL

Tatlı Su Av Teknikleri Tatlı su balık avında kullanılan teknikleri burada paylaşabilirsiniz

Seçenekler Stil
Alt 19.02.14, 22:45   #11
M.Serkan İNANÇ

M.Serkan İNANÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: M.Serkan İnanç
Memleket:Ankara
Kan Grubu: AB Rh (+)
En İyi Avı: www.oltacilar.com dostluğu
Referans:
M.Serkan İNANÇ will become famous soon enoughM.Serkan İNANÇ will become famous soon enough
Alıntı:
dert36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkkürler hoşbuldum. hayatımda hiç alabalık yakalamadığım için bilmiyorum alabalık bile görmedim ben solucan ile çok fazla alabalık mı yakalanıyor. o yüzden mi yasak ? diyelim ben solucan kullandım ama üçten fazla balık yakalamadım. o da yasak mı oluyor ?
Ailemize tekrardan hoş geldin

Derneğimize 40. sırada üye olmuş Nuri ERTİK diye bir zatımuhterem var.
Biz ona kısaca GADDAR NURİ deriz. KILÇIK diyenlerimizde bir hayli fazladır
Şu sıralar işleri yoğun olan bu arkadaşımız size cevaben ikinci mesajı yazan Prens Bülent beyinde öp öz ağabeyi olur.
Dün akşam GADDAR NURİ' yi arayıp kardeşini şikayet ettim.
10-15 güne kadar işlerimi yoluna koyup gereğini yapacağımdan emin olabilirsin Başkanım dedi.
Neyse daha çok yazıpta konuyu dağıtmayayim.
Zaten cep telefonundan yazdığımdan dolayı zar-zor yazabiliyorum

Hiç Alabalık yakalamadım ve hatta hiç görmedim dediğin için şimdilik bu aşağıdaki linki okumanı tavsiye ediyorum.
Orada istediğin bir çok şey var kardeşim
http://www.oltacilar.com/bir-optum-b...ight=%D6pt%FCm

M.Serkan İNANÇ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.14, 09:25   #12
zehirsiz
Üye

zehirsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye Adı: Mesut Taşdemir
Memleket:Ankara
Kan Grubu: B Rh (+)
En İyi Avı:
Referans:
zehirsiz will become famous soon enoughzehirsiz will become famous soon enough
Alıntı:
dert36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1.) Ben Erzincan'ın Kemah ilçesinde oturuyorum. Buradan karasu nehri geçiyor. Ve akıntılı bir su. Bu su da Turna ve Alabalık bulunur mu?

2.) Kış mevsiminde hiç balık tutamıyorum. Kışın balık tutulmuyor mu? Neden balıkları tutamıyorum? Kışın farklı bir avlanma tekniği mi var?

3.) Ben balıkları ekmek içi ile tutuyorum. Ekmek içi ile hep aynı tür balıklar geliyor. Diğer balıklar ekmek içi yemez mi ? Bu hamura mesela mayonez veya yumurta sarısı koysam tuttuğum balık çeşitliliği artar mı ?
Ahmet kardeş hoş geldin erzincan benim memleketimdir ve senin bulunduğun yerlerde çok avlanmışlığım vardır karasuda alabalık ve turna yaşamamaktadır, bulunan balıklar erzincanda turna olarak adlandırılan bilimsel adı Barbus esocinus olan tür bu balık devasal boyutlara erişebilmektedir bunun dışında yine barbus esocinusa benzeyen ama onun kadar büyümeyen barbus capito türü karasuyun en büyük balıklarıdır diğer türler ise tatlısu kefali, şiraz, gümüs balığı, bodur yayın vb. canlılardır. Diğer sorularına maddeler halinde cevap vermeye çalışayım

-Kışın balık tutamaman normal çünkü hayvan daha az hareket ediyor ve bu sebeple tutulması daha zor hale geliyor.

-Kullandığın takımlar nedir bilmiyorum ama büyük balık yakalamak istiyorsan iğneleri daha büyük seçmelisin 1/0 2/0 gibi boyutlar uygundur dip oltası kullananlarda mevsime göre bu boyut 7/0 a kadar çıkmaktadır.

-gelelim yem konusuna hamur ve türevleri karasuda çok iş yapmaz seninde tecrübe ettiğin gibi bu yemlerle küçük balıklar yakalayabilirsin bunun yerine tavuk göğsü, tavuk ciğeri, gümüş balığı, solucan yada küçük kurbağaları kullanabilirsin ama kurbağa kullanma çünkü biraz can acıtan bir yöntem. Karasu için en güzel av zamanı bahar ve yaz dönemidir yani biraz daha sabır umarım yardımcı olabilmişimdir bunun dışında kafana takılan olursa cevaplamaya çalışırım şimdiden rastgele...

zehirsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Sponsorlar